Efektowne krzesła i lampy stanowią przykuwający wzrok element dekoracyjny, pięknie wyeksponowany na tle prostej, drewnianej powierzchni. Projekt: Coblonal Arquitectura. Fot. Sara Riera.

Zobacz galerię [14 zdjęć]

Efektowne krzesła i lampy stanowią przykuwający wzrok element dekoracyjny, pięknie wyeksponowany na tle prostej, drewnianej powierzchni. Projekt: Coblonal Arquitectura. Fot. Sara Riera.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
06 lis 2016 10:47

Piękne wnętrze w dwóch stylach. Nowoczesny dom z domieszką retro

Jasne kolory i widoczne inspiracje latami 50-tymi i 60-tymi. Architekci z pracowni Coblonal Aquitectura stworzyli piękne, nowoczesne wnętrze, z domieszką stylu retro.

W malowniczej scenerii andorskich Pirenejów, w nowoczesnym domu powstało piękne wnętrze, w którym współczesność spotyka się ze stylistyką minionego wieku. 

Projekt wnętrza tego domu rozpoczął się jeszcze na etapie podłóg i ścian konstrukcyjnych, toteż architekci mieli sposobność zaprojektowania planu przestrzennego od podstaw, tak aby odpowiadał w jak największym stopniu potrzebom ich klientów. 

Wnętrze podzielono na dwie funkcje: dzienną, w której można podejmować gości oraz wyraźnie oddzieloną strefę prywatną. Salon, jadalnia i kuchnia znalazły się w obrębie jednej wspólnej przestrzeni otwartej. Rolę elementów działowych we wnętrzu pełnią meble, będące jednocześnie ściankami jak i schowkami na sprzęty domowe. Całość prezentuje się niezwykle przejrzyście i elegancko, z geometrycznymi formami i harmonizującymi ze sobą materiałami. 

W mieszkaniu prym wiedzie drewno, zamknięte w uniwersalne barwy: biel, szarości i czerń. Nowoczesnym akcentem jest stal, której nie poskąpiono przestrzeni kuchni. We wnętrzach, zaplanowanych według współczesnych standardów odczuwa się zafascynowanie estetyką amerykańskich lat 50-tych i 60-tych.

Widoczna jest ona szczególnie we wspomnianym, dominującym drewnie, które płynnie przechodzi z powierzchni mebli na ściany (a nawet sufit!), jak również w formie mebli i dodatków dekoracyjnych. Lampa według projektu Poula Henningsena czy eamesowski fotel są tego najlepszymi przykładami. 

Całość urzeka elegancją i prostotą wyrazu. Hiszpańscy architekci udowadniają, że połączenie stylu nowoczesnego i retro jest nie tylko możliwe, ale i potrafi zaowocować zachwycającym produktem, jakim jest ten projekt.

Projekt: Coblonal Arquitectura.

Zdjęcia: Sara Riera.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH