Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Z pokoju dziennego otwiera się piękny widok na pustynny krajobraz. Fot. Marc Angeles.

Z pokoju dziennego otwiera się piękny widok na pustynny krajobraz. Fot. Marc Angeles.
  • Autor: Justyna Łotowska
  • 23 lut 2014 05:28

Pomysł na czerń we wnętrzu: zobacz niezwykły dom na pustyni

Dom o nowoczesnej bryle, czarnej elewacji i takim wystroju wnętrza znajduje się w kalifornijskim Yucca Valley. Piękny, choć surowy pustynny krajobraz stał się znakomitym tłem dla oryginalnej aranżacji i kolorowych klasyków designu.

Ten nietypowy dom o nazwie Black Desert House został zaprojektowany przez małżeństwo architektów, Monikę Oller i Toma Pejica. Wystrojem wnętrza zajął się z kolei Marc Atlan.

Założeniem projektantów było, aby dom wyglądał niemal jak cień, rzecz na pustyni Mojave raczej niecodzienna. "Cieniste" założenia dotyczyły także jego wnętrza, dlatego też czarne lub grafitowe ściany, a nawet sufity. Skontrastowano je nie tylko z olśniewającym (dosłownie!) widokim pustyni za ogromnymi przeszkleniami, ale przede wszystkim z bajecznie kolorowymi meblami.

Strefa dzienna

Otwarta przestrzeń dzienna otwiera się bezpośrednio na pustynny krajobraz, tym bardziej widowiskowy, że dom położony jest na wzgórzu. Skórzane czarne kanapy tworzą wyjątkowo udany duet z kolorowymi krzesłami i poduchami. Tuż obok otwarta jadalnia - nad stołem króluje tu widowiskowa lampa z papierowych kartek Zettel'z projektu Ingo Maurera oraz krzesła Konstatntina Grcica. Minimalistyczna kuchnia pozostaje nieco w cieniu - smaku dodają jej krwistoczerwone stołki barowe przy półwyspie kuchennym

Strefa prywatna

Strefa dzienna i bardziej prywatna skupiają się wokół wewnętrznego dziedzińca w sercu domu. Uwagę zwracają nietypowe sypialnie o czarnych ścianach i sufitach oraz nowoczesne monochromatyczne łazienki. 

Fot. Marc Angeles
Źródło zdjęć: Oller&Pejic Architecture

PROJEKTANT

Marc Atlan

Marc Atlan Design


Tom Pejic

Oller&Pejic


Monica Oller

Oller&Pejic

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA