Rustykalny kominek, wyeksponowane drewniane belki stropowe, tradycyjny komplet wypoczynkowy i szklane elementy działowe na półpiętrze tworzą ciekawy wizualnie mariaż różnych stylów. Fot. Per Jansson

Zobacz galerię [14 zdjęć]

Rustykalny kominek, wyeksponowane drewniane belki stropowe, tradycyjny komplet wypoczynkowy i szklane elementy działowe na półpiętrze tworzą ciekawy wizualnie mariaż różnych stylów. Fot. Per Jansson
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
04 lis 2016 14:04

Przestronne i jasne. Piękne mieszkanie w kamienicy

Na szczycie kamienicy z 1905 roku, w dzielnicy Sztokholmu znanej z bogactwa urokliwych restauracji i kafejek, znajduje się nie mniej urokliwe mieszkanie.

Mieszkanie, które metrażem przewyższa niejeden dom jednorodzinny to 3 sypialnie, przestronny salon, nowoczesna kuchnia, dwie łazienki i okazała garderoba. Serce wnętrza stanowi salon, w którym mieszają się różne style.

Eklektyczna elegancja

Pomalowane na biało ściany, wyeksponowane belki stropowe, rustykalny kominek i podłoga z naturalnego drewna wpisują się w skandynawską stylistykę. Przytulne szare meble wypoczynkowe  i dywan w pasującym kolorze wprowadzają element klasycznej aranżacji. Drewniana orzechowa obudowa ścienna przywodzi na myśl pokryte boazerią mieszkania z lat 70 ubiegłego stulecia.

Fantazyjne półkola i skosy, na których umiejscowiono oświetlenie w stalowych oprawach nadają przestrzeni nowoczesnego charakteru. Przewaga jasnych barw we wnętrzu, duża ilość światła dziennego, wpadająca przez licznie zlokalizowane okna oraz umiar w dekoracji sprawiają, iż mimo obecności wielu stylów, przestrzeń zachowuje lekki, elegancki klimat.

Ekonomia w aranżacji

Mimo dużej ilości miejsca, wnętrze zaaranżowano z troską o wykorzystanie przestrzeni. Niewielkie półpiętro nad kącikiem telewizyjnym zaaranżowano jako sypialnię, podczas gdy drugie posłużyło za gabinet do pracy.

Ponieważ znaczna część ścian mieszkania to trudne do zagospodarowania skosy, wykorzystano każdą wolną przestrzeń przy oknach, umieszczając w dostępnych miejscach komody lub monitor od komputera.

W nowoczesnej kuchni, wyspę wykorzystano jako blat kuchenny ze zlewozmywakiem i kuchenką. Z kolei obszerna garderoba została zabudowana pod sam sufit funkcjonalnymi szafami, zintegrowanymi z kształtem pomieszczenia, dzięki czemu nie zajmują one zbyt wiele miejsca. 

Mieszkanie wystawione na sprzedaż przez szwedzką agencję Per Jansson
Zdjęcia: Per Jansson

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH