Kącik wypoczynkowy w salonie zlokalizowano we wnęce. Najgłębiej położoną ścianę pokrywa tapeta w pionowe pasy w tym samym kolorze co meble wypoczynkowe. Delikatny, elegancki detal dekoracyjny powiększa optycznie wysokość wnętrza i jednocześnie skraca wnękę, unikając efektu

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Kącik wypoczynkowy w salonie zlokalizowano we wnęce. Najgłębiej położoną ścianę pokrywa tapeta w pionowe pasy w tym samym kolorze co meble wypoczynkowe. Delikatny, elegancki detal dekoracyjny powiększa optycznie wysokość wnętrza i jednocześnie skraca wnękę, unikając efektu "kiszki" w długim pomieszczeniu. Fot. Michał Mazurowicz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
08 paź 2014 15:23

Przytulnie i ze stylem. Zobacz eleganckie mieszkanie w Łodzi

Głębokie ciepłe kolory, stylowe meble i przytulny klimat. Tak wygląda mieszkanie w Łodzi urządzone według projektu arch. Hanny Pietras.

Na osiedlu City Park, w spokojnym zakątku centrum Łodzi, na metrażu 75 metrów kwadratowych powstało wnętrze urzekające przytulnością i elegancją. Arch. Hanna Pietras zadbała o każdy detal realizacji, z wyczuciem bawiąc się różnymi stylami.

Aranżacja mieszkania to iście eklektyczna mieszanka. Chłodny, surowy charakter wprowadza do wnętrza szara zimna podłoga kuchenna, ciemnoszare meble kuchenne oraz metalowe krzesła w kuchni. Vintagowe meble zestawiono z nowoczesnymi akcentami, tworząc harmonijne połączenie bazujące na uzupełniających się kontrastach. Oryginalnym akcentem dekoracyjnym jest stara maszyna do pisania, komponująca się ze stylizowanym stołem, na którym stoi.

Meble zlokalizowane po przeciwległej stronie pomieszczenia są pochwałą nowoczesności. Gładkie matowe fronty szafek bez uchwytów i szklana powierzchnia nad blatem. Na tle całego wnętrza wybija się łazienka, którą zrealizowano w czarno-białym monochromie. Kubistyczne formy ceramiki, wielkoformatowe płytki na podłodze i ścianie oraz interesująca umywalka z metalowymi nogami nadają pomieszczeniu surowego, nowoczesnego wyrazu.

Mimo tych surowych akcentów, całe mieszkanie ma bardzo domowy i ciepły klimat. Przytulnego charakteru wnętrzu dodają miękki komplet wypoczynkowy, elementy drewniane na podłodze, blacie kuchennym oraz stylizowane klasyczne meble. W sypialni intymną, przytulną atmosferę tworzą ciężkie zasłony w oknach i bardzo okazały zagłówek tekstylny.

Projekt: arch. Hanna Pietras, Hanna Pietras Pracownia Architektoniczna.

Zdjęcia: Michał Mazurowicz.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH