Jadalnia z pięknym drewnianym stołem i krzesłami, które choć współczesne, doskonale do niego pasują. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [29 zdjęć]

Jadalnia z pięknym drewnianym stołem i krzesłami, które choć współczesne, doskonale do niego pasują. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Justyna Łotowska
02 marz 2014 05:45

Stylowe mieszkanie: słynna tapeta w nowoczesnym wnętrzu

W tym mieszkaniu zgodnie współistnieją współczesne meble i antyki, nowoczesny styl i aranżacja w duchu art deco, biała kuchnia na wysoki połysk i stylowa tapeta z historią.

W domu zaprojektowanym przez arch. Martę Kruk dla siebie samej na każdym kroku dzieją się niesamowite "historie". Przedmioty, które się tu znalazły, niosą ze sobą spory bagaż wspomnieć i emocji, wiele z nich przywędrowało z poprzedniego mieszkania, inne zostały wyszukane na targach staroci niektóre z kolei to własne autorskie projekty właścicielki.

Dom pełen sztuki

O indywidualności tego domu świadczy na każdym kroku pojawiająca się sztuka. Już od progu witają nas ptaki - rzeźby mazurskiego artysty, Andrzeja Heręzy. W przedpokoju uwagę zwraca także niezwykłe krzesło projektu Marty Kruk - rama została wykonana na zamówienie i pomalowana na czarno, a na obiciu znalazła się koszulka z nadrukiem okładki płyty irlandzkiej grupy U2. 

Tapeta z Liną Piero Fornasettiego - historia wielkiej miłości

Tylko kilka kroków dzieli przedpokój od jadalni. A tam królową jest zmultiplikowana twarz śpiewaczki Liny Cavalieri, która spogląda  na nas z tapety. Malarz tworzący w XIC wieku, Piero Fornasetti ujrzał zdjęcie Liny w jednej z gazet i odtąd nie dawała mu już ona spokoju. Do tego stopnia, że stworzył setki wariacji na temat jej twarzy.

Na tapecie znajdują się tylko niektóre z nich: zamyślone, onieśmielone, tajemnicze, pogodne, refleksyjne. Dzięki oczarowaniu artysty przeniesionemu na tapetę powstał chyba jeden z najbardziej ciekawych i najczęściej wykorzystywanych wzorów na ścianę, którym możemy się cieszyć także 200 lat później!

Eklektyczne wnętrze: umiar i zaskoczenie

Podobizna Liny zyskała zupełnie nową oprawę dzięki swojemu towarzystwu. W pobliżu znalazły sięnie tylko zabytkowe meble-antyki, ale także współczesne dekoracje. Przedwojenny stół świetnie się prezentuje w zestawie z krzesłami stylizowanymi na ludwiki, z którymi tworzy szlachetną całość. Kredens w stylu art deco mieści kolekcję porcelany, szkłą i sreber, a wszystko doświetla nowoczesna lampa spuszczona nad stołem.

W salonie poczesne miejsce zajmuje z kolei obraz siostry architekt, Agnieszki Kruk. Pierwszą jego część, tę z kobietą, Marta Kruk otrzymała jeszcze w czasach, gdy mieszkała w poprzednim mieszkaniu. Malarka stwierdziła jednak, że kobieta nie powinna siedzieć sama i domalowa drugą cżęść - dziś obie połówki są połączone i para siedzi wspólnie przy stole. To do tego obrazu dobrano pozostałe elementy wyposażenia: czerwone kanapy, czarno-białe poduszki i dywan.

Mała łazienka z tekstem Dezyderaty

Bardzo ciekawa jest także znajdująca się na parterze łazienka gościnna. Jedna ze ścian w małym wnętrzu została oklejona tekstem z Dezyderaty. Słowa "Z całym swym zakłamaniem, znojem i rozwianymi marzeniami ciągle jeszcze ten świat jest piękny" nabierają w tym wyjątkowym mieszkaniu szczególnego dźwięku...

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH