Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Mieszkanie urządzono z przewagą modnych szarości. Lekkości ciemnej przestrzeni dodaje szklany stolik i połyskujące powierzchnie białych mebli kuchennych. Projekt: Daniel Hopwood Studio. Fot. Matt Chung Photo.

Mieszkanie urządzono z przewagą modnych szarości. Lekkości ciemnej przestrzeni dodaje szklany stolik i połyskujące powierzchnie białych mebli kuchennych. Projekt: Daniel Hopwood Studio. Fot. Matt Chung Photo.
  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 06 lut 2015 10:25 (aktualizacja: 10 lut 2015 08:39)

Szare wnętrze ożywione kolorem. Piękne mieszkanie w Londynie

Czy w piwnicy można urządzić eleganckie, modne mieszkanie? Architekci z londyńskiego studia projektowego Daniel Hopwood udowadniają, że tak. Zobaczcie wnętrze ich autorstwa.

To wyjątkowe mieszkanie typu basement zostało zlokalizowane w dobudowanej do istniejącego budynku piwnicy. Duże, przestronne wnętrze podzielono na dwie sypialnie, dwie łazienki, duży salon z kuchnią i jadalnią oraz wydzielony pokój na domowe kino z dostępem do tarasu. 

Zamieszkało tutaj rodzeństwo - dwaj bracia, których towarzyski styl życia zadecydował o charakterze wnętrza. Wspólną przestrzeń salonu, kuchni i jadalni zaplanowano jako miejsca spotkań towarzyskich. Dlatego też postawiono na trwałe, odporne na uszkodzenia materiały, które wytrzymają intensywną eksploatację podczas imprez. 

Ściany wykończono w całości ciemnoszarymi płytkami - łatwymi w utrzymaniu w czystości, odpornymi na wilgoć oraz nadającymi męski, nieco mroczny ton wnętrzu. Aby ciemne wnętrze nie było zbyt przygnębiające, dominujące w aranżacji szarości ocieplono elementami w ciepłym kolorze drewna i ożywiono intensywnymi kolorami tekstyliów. 

Wnętrzu unikalny charakter nadają również dodatki utrzymane w duchu vintage oraz przedmioty bardziej osobiste, będące spuścizną od rodziny. Na tle ciemnych ścian, pięknie wyeksponowaną dekoracją są współczesne, kolorowe grafiki.

Projekt: Daniel Hopwood Studio.

Zdjęcia: Matt Chung Photo.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA