Nowoczesne, barowe krzesełka przy bufecie, są najbardziej współczesnym akcentem w tym stylowym wnętrzu. Fot. Monika Filipiuk.

Zobacz galerię [11 zdjęć]

Nowoczesne, barowe krzesełka przy bufecie, są najbardziej współczesnym akcentem w tym stylowym wnętrzu. Fot. Monika Filipiuk.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
01 kwi 2008 00:00

Wczoraj i dziś

Staromodne obrazy, ciężkie meble, staroświecki gabinet, a do tego bardzo nowoczesna, minimalistyczna kuchnia. Kolaż w dobrym stylu.

Stylowe – to słowo samo ciśnie się na usta jako określenie prezentowanego mieszkania z Wrocławia. Jego właściciele, zakochani są w antykach. Do nich należą wszystkie klasyczne akcenty wystroju. Od lat kolekcjonują starodawne meble, obrazy, rzeźby i drobiazgi. Nie chcieli jednak mieszkać w muzeum, ponieważ cenią sobie zarówno elegancję, jak i „nowoczesne udogodnienia”. W ich lokum, w sensie dosłownym, spotkało się „wczoraj i dziś”. Część salonową domu zdominowały masywne kanapy i fotel z XXI wieku. Aby nie „odstawały” za bardzo od „twardego” stylu wyposażenia wnętrza, obito je skórą. Tkanina w tym przypadku byłaby po prostu za miękka.

Między meblami stanął stolik kawowy. Ściany ozdobione zostały obrazami w stylowych, pozłacanych ramach, a także ...telewizorem. Razem z zamontowaną pod nim aluminiową, wąską konstrukcją na płyty i sprzęt DVD, nie pasowałby do całości, gdyby nie oświetlająca go, stojąca w rogu stylowa, duża lampa. Tradycyjny charakter salonu podkreśla też olbrzymi, zabytkowy zegar i ustawiona pod oknem rzeźba postaci człowieka. Właścicielka wnętrza jest osobą niesłychanie towarzyską. Uwielbia przyjmować gości i serwować im domowe przysmaki. Aby w czasie przygotowywania potraw nie zachodziła potrzeba „opuszczenia” towarzystwa, a podawanie gotowych dań było maksymalnie ułatwione, architekt zaproponowała kuchnię otwartą na salon.

Strefa kuchenna

Część kuchenną tworzy, oddzielona od stref użytkowych blatem barowym, wyspa. Blat ma kształt litery L („otwiera się” na część jadalnianą). Od strony salonu ustawiono przy nim nowoczesne krzesełka barowe. „Bufet” oświetla i jednocześnie zdobi, pas luksferów. Dodają one barowi lekkości i zapewniają w salonie „grę świateł”, która tworzy wyjątkowy klimat. Kuchnia jest od „A do Z” nowoczesna. Od zabudowy z piekarnikiem, poprzez szafki i blat, aż po podłogę, wszystko jest jasne i lekkie. Nad płytą grzewczą zamontowano niecodzienny okap, który wygląda jak długa, metaliczna rura (kwadratura tradycyjnych okapów nie pasowała do całości wystroju).

Bar oświetlają nisko zawieszone, owalne lampy. Dodatkowo w podwieszany sufit w kuchni wprawiono lampki punktowe. Jadalnię tworzy stylowy stół i dobrane do kompletu krzesła gięte. Zawieszony nad stołem nowoczesny żyrandol, stylistycznie spaja strefę jadalnianą ze strefą roboczą. Nie opodal, pod ścianą, stanęła wiekowa serwantka. A ponieważ stylowe meble muszą być w odpowiedni sposób wyeksponowane, w specjalnie zrobioną niszę – wstawiono ramę, która ładnie okala mebel i podkreśla jego urodę. Pomimo zamiłowania do ciemnych, starych mebli, pani domu gustuje w jasnych kolorach. Dlatego ściany w salonie są kremowe, zaś w sypialni panuje delikatny wrzos i fiolet (narzuta na łóżko, ściany i romantycznie zwiewne, dołem upięte firany).

WASZE KOMENTARZE (5)

DODAJ KOMENTARZ
 • Zainteresowana, 2011-07-12 13:32:24

  Podoba mi się sufit w kuchnie super
 • Gość, 2010-05-11 23:50:49

  środkowoeuropejska secesja
 • Gość, 2010-05-11 23:45:53

  "Biurko pod ścianą (epoka, skąd pochodzi)"
 • nowy, 2009-05-26 12:27:51

  Bardzo lubię stare meble i cenię osoby upiekszające nini swoje mieszkania.
 • Gość, 2009-05-18 11:54:50

  Pierwsze zdjęcia to wrażenie pustki w tym mieszkaniu (abstrahując od ścian), kolejne rozwiewają to poczucie. Im dłużej się to mieszkanie ogląda, tym bardziej chcę w nim być

POLECAMY W SERWISACH