Kolorystykę salonu wyznaczają barwy drewna lapacho i marmuru, którymi wyłożono podłogę. Pięknie komponuje się z nimi kremowy komplet wypoczynkowy (Natuzzi) oraz komoda (Selva). Fot. Monika Filipiuk.

Zobacz galerię [27 zdjęć]

Kolorystykę salonu wyznaczają barwy drewna lapacho i marmuru, którymi wyłożono podłogę. Pięknie komponuje się z nimi kremowy komplet wypoczynkowy (Natuzzi) oraz komoda (Selva). Fot. Monika Filipiuk.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
01 kwi 2008 00:00

Wędrówki w aurze luksusu

Architekt Julita Chrząstek przez pięć lat pracowała nad zaaranżowaniem tej imponującej rezydencji. Rozpoczęła od stworzenia nowego układu przestrzennego i przesunięcia ścian w nowo wybudowanym obiekcie.

Dalszy ciąg zabiegów aranżacyjnych polegał na opracowaniu oryginalnych pomysłów na poszczególne wnętrza, doborze mebli i wyposażenia. Rezydencja zaskakuje pałacowym, wręcz bajkowym przepychem. Mimo oczywistego rozmachu w sięganiu po „środki wyrazu” (bogactwo form i materiałów), wydaje się niezwykle uporządkowaną i spójną całością. Efekt stylistycznej jednorodności został osiągnięty poprzez konsekwentne zastosowanie luksusowych materiałów i wyposażenie poszczególnych wnętrz w meble najwyższej klasy. Projektantka zadbała o to, by dom lśnił i czarował elegancją.

Poczynając od salonu, jadalni i kuchni, gdzie podłogi wykonano z gładkich i błyszczących materiałów (drewna lapacho oraz kamieni naturalnych, takich jak marmur, braccia i granit), a na wnętrzach łazienkowych kończąc. Bowiem nawet w łazienkach, użyto „dostojnych” i eleganckich materiałów. W łazience sąsiadującej z sypialnią małżeńską pojawia się niezwykle wytworna mozaika Bisazza („Madagaskar”), dająca trójwymiarowy efekt, w towarzystwie idealnie do niej dopasowanych rudawobrązowych płytek tej samej marki („Metron”). Natomiast w łazience gościnnej, wyraźnie dominuje, ciekawie skontrastowane z białymi płaszczyznami, drewno wengé.

Dekoracyjne ścinany, przemyślane oświetlenie

Niepowtarzalny i luksusowy klimat domu budują także oryginalne, autorskie pomysły projektantki. Jeden z nich to dekoracyjne ściany, które stały się znakomitym tłem do wyeksponowania eleganckich mebli Selva. Ciekawym zabiegom aranżacyjnym poddano też sufity, urozmaicając je dodatkowymi nadwisami, belkami i zdobieniami. Specjalnie zaprojektowane oświetlenie (halogeny w sufitach i niszach), znakomicie wydobywa walory sufitów, tworząc niepowtarzalny klimat. Źródła światła – żyrandole, plafony, abażury z tkanin, zostały nie tylko starannie dobrane do stylu i charakteru poszczególnych wnętrz. Dzięki ich różnorodności, po zmroku, w zależności od sytuacji, można zaaranżować rozmaite sceny świetlne – od kameralnych po oficjalne. W dzień natomiast, wnętrza rozjaśnia światło wpadające przez duże, sięgające do podłogi, okna.

Dom tworzą trzy, doskonale zorganizowane, poziomy. Każdy z nich pełni inną funkcję. Na poziomie górnym znajdują się pokoje dla gości (sypialnie, łazienki i garderoby, przygotowane specjalnie po to, by komfortowo przyjąć „chwilowych” rezydentów), a także biblioteka z gabinetem, z której najczęściej korzystają domownicy. Życie mieszkańców tego domu rozgrywa się przede wszystkim na parterze. Tutaj bowiem znajduje się wszystko to, co niezbędne zarówno do funkcjonowania w rodzinie, jak i kontaktów ze światem zewnętrznym.

Strefa relaksu

Po pierwsze: imponujący salon z nowoczesną strefą relaksu, wyposażoną w sprzęt audio-video, i z ulokowaną nieco na uboczu, w oranżerii, strefą muzyczną w stylu retro, której centralną „postacią” jest wytworny „Bechstein”. Dźwięk fortepianu tworzy dyskretne tło wystawnych obiadów podawanych w znajdującej się nieopodal jadalni. Dopełnieniem tego znakomicie zorganizowanego pierwszego poziomu jest zaaranżowana w wyciszających tonacjach, wypełniona aurą luksusu sypialnia gospodarzy oraz nowocześnie „uzbrojona” kuchnia. Piwnicę domu przeznaczono na część rekreacyjno-wypoczynkową. Można się tu doskonale odprężyć – w basenie czy saunie. Ponadto, na tej kondygnacji, zaprojektowano także wnętrze o charakterze klubowym, z barem i winiarnią.

WASZE KOMENTARZE (6)

DODAJ KOMENTARZ
 • taka jedna, 2011-07-18 12:07:59

  Ogromne przestrzenie... Świetny pomysł z nieregularnym kamieniem w łazienkach. Salon mi się bardzo podoba, ale reszta nie bardzo - zaletą jest z pewnością duży metraż, ale już ciemne barwy, kakaowe sufity i sypialnia do mnie nie przemawiają.
 • Zainteresowana, 2011-07-12 13:45:42

  Nic dodać nic ująć. Piękne
 • Sibi, 2010-09-01 16:36:19

  piękny, świetnie jakościowo i niepowtarzalnie zaprojektowany dom!!!

 • gaga, 2009-09-09 08:15:08

  nic dodac nic ując .udało sie
 • darr, 2009-06-09 17:20:51

  Absolutnie jedyne wnętrze ktore mi się podoba na tej stronie!
 • nowy, 2009-05-25 19:57:01

  Cóż można tylko podziwiać, zazdrościć i życzyć mieszkańcom miłych chwil...

POLECAMY W SERWISACH