Ścianę wokół telewizora wyłożono naturalnym drewnem. Na powierzchni zamontowano białą płytę, w której centralnym punkcie zawisł telewizor. Jest on pięknie eksponowany przez, kontrastującą z czernią i okalającym panel drewnem, biel. Projekt: Pracownia Projektowania Wnętrz Viva Design, Fot. Tadeusz Poźniak.

Zobacz galerię [20 zdjęć]

Ścianę wokół telewizora wyłożono naturalnym drewnem. Na powierzchni zamontowano białą płytę, w której centralnym punkcie zawisł telewizor. Jest on pięknie eksponowany przez, kontrastującą z czernią i okalającym panel drewnem, biel. Projekt: Pracownia Projektowania Wnętrz Viva Design, Fot. Tadeusz Poźniak.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
06 paź 2016 09:40

Wnętrze ocieplone drewnem. Przytulny dom w Rzeszowie

Przestronny dom w Rzeszowie urzeka przytulnym wystrojem i salonem z wysokim sufitem. Szlachetne materiały wykończeniowe i piękna paleta kolorów dodają wnętrzu elegancji.

Jak nadać dużemu wnętrzu przytulny charakter? Jednym ze sposobów jest wykończenie go naturalnym drewnem. Taki zabieg zastosowali projektanci z Pracowni Projektowania Wnętrz Viva Design.

Łącząc drewno z innymi szlachetnymi materiałami oraz operując ciepłymi i ziemistymi barwami, udało im się przeobrazić duży, dwupiętrowy dom w przytulny azyl, nie tracąc jednak przy tym na wrażeniu okazałych przestrzeni, a nawet nadając wnętrzom nutę luksusu.

Na 264 metrach kwadratowych powierzchni użytkowej znalazło się 6 pokoi, 3 łazienki, kuchnia z wyspą, duża jadalnia, położona na antresoli stylowa biblioteka oraz urokliwy taras z kominkiem. Każde z pomieszczeń zostało wykończone z dbałością o detale i wykorzystaniem najlepszych materiałów.

Podłogi w wielu pomieszczeniach pokrywa olejowane, lite drewno. Naturalny materiał znalazł także zastosowanie na jednej ze ścian w salonie, gdzie otoczono nim powierzchnię, na której zawisł telewizor. Drewno skomponowano z materiałami takimi jak skóra, beton architektoniczny i ceramika.

Barwami dominującymi we wnętrzu są modne w tym sezonie ciepłe brązy i stonowane szarości, ożywione gdzieniegdzie akcentami w barwach jesieni. Wyjątkiem od tej reguły są pokoje dziecięce, gdzie królują żywe kolory oraz kuchnia, w której przeważa biel i czarno-biała łazienka dla gości.

We wnętrzu nie brak nowoczesnych akcentów, jak stolik kawowy o geometrycznej formie, futurystyczny regał z asymetrycznymi półkami w salonie, minimalistyczna wyspa kuchenna z podblatowym zlewozmywakiem czy beton architektoniczny na ścianie wokół kominka. Współczesne wzornictwo zestawiono ze stylizowanymi detalami, jak oświetlenie czy komoda w sypialni.

Eklektyczny mariaż wyposażenia idealnie harmonizuje z ciepłą bazą kolorystyczną, tworząc wnętrze, które oprze się próbie czasu i zmieniającym się modom.

Projekt: Pracownia Projektowania Wnętrz Viva Design.

Zdjęcia: Tadeusz Poźniak.

WASZE KOMENTARZE (8)

DODAJ KOMENTARZ
 • Viva Design Barbara Kułak-Steciak, 2015-08-27 16:57:34

  W tej realizacji zastosowane zostały płyty betonowe z betonu architektonicznego a nie z gipsu :)
 • Karla, 2015-04-20 15:17:10

  Zgadzam się. Sama byłam ostatnio na Broniszach i kupiłam świetną lampę. Widziałam mnóstwo drewnianych mebli - stylowych, ponadczasowych. Pięknie tam jest
 • Graża, 2015-03-12 14:59:46

  Uwielbiam drewniane wnętrza. Sama mam w podobnym stylu salon, urządzany w większości na Warszawskich Targach Antyków. Meble z drugiej ręki ale jakże gustowne.
 • lesniak, 2015-01-07 15:26:50

  piękne wnętrze. Znajoma ma w salonie takie "betonowe" płyty, które tak na prawdę są z gipsu :) /
 • Viva Design, 2014-12-07 23:46:47

  Projekt był indywidualnie przygotowany przez architekta na zlecenie inwestora.
 • atormentada, 2014-12-06 17:16:09

  a jak nazywa się projekt domu?
 • olka, 2014-12-01 19:29:42

  Super wnętrze! Piękne kolory.
 • Renia, 2014-12-01 11:03:09

  Bardzo ładnie urządzona przestrzeń...

POLECAMY W SERWISACH