Fot. David Hotson Architect.

Zobacz galerię [27 zdjęć]

Fot. David Hotson Architect.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Justyna Łotowska
31 marz 2014 15:18

Zjeżdżalnia, ścianka do wspinaczki... Wnętrze, które cię zadziwi

W tym domu nic nie jest zwyczajne. Przemieszczamy się tu wspinając na ściance wpinaczkowej, zjeżdżając na linach lub na zjeżdżalni. A minimalistyczny wystrój sąsiaduje z pomysłami rodem z filmów science fiction.

Skyhouse to futurystyczny projekt nowojorskiego architekta Davida Hotsona, powstały we współpracy z studiem projektowym Ghislaine Viñas Interior Design. Penthouse znajduje się na szczycie jednego z najstarszych stalowych wieżowców Manhattanu, pochodzącego jeszcze z 1896 roku!

Wyjątkowa zjeżdżalnia

Tym, co zwraca największą uwagę, jest z pewnością gigantyczna stalowa zjeżdżalnia, którą można urządzić zjazd z najwyższej kondygnacji aż po drzwi wejściowe apartamentu. Dostać się tu można prywatną windą, a po przejściu minimalistycznej i futurystycznej klatki schodowej oczom naszym ukazuje się oryginalne wnętrze.

To mieszkanie, w którym próżno szukać typowych rozwiązań. Wszystko jest tu jedyne w swoim rodzaju i niepowtarzalne: szklane podłogi, stalowe ramy, ścianka wspinaczkowa zamiast schodów, liny, po których można się przedostawać do kolejnych pomieszczeń, fantastyczna i zapierająca dech w piersiach ich wysokość, pochyłe ściany  czy okrągłe okna. Lustrzane tafle sprawiają, że wnętrze wydaje się nierzeczywiste, niczym z książki "Alicja po drugiej stronie lustra".

Jak się tu mieszka współczesnej Alicji? Na pewno ciekawie. Lekkie, białe wnętrze ozdabiają kolorowe obrazy i dekoracje na ścianach. Stylowe białe meble sąsiadują z futurystycznym designe, a całość okraszona jest nieco zwariowanym poczuciem humoru. To wnętrze, obok którego na pewno nie sposób przejść obojętnie.

Źródło zdjęć: David Hotson Architect.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH