Proj. wnętrza Anne Sophie Goneau. Fot. Adrien Williams.

Zobacz galerię [21 zdjęć]

Proj. wnętrza Anne Sophie Goneau. Fot. Adrien Williams.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: Justyna Łotowska
27 maj 2014 14:51

Cegła na ścianie: wnętrze, które zachwyca prostotą

To mieszkanie, które jest najlepszym dowodem, że mniej znaczy więcej. Prostota i umiar w doborze wyposażenia, biel ścian, klimat starej cegły sprawiają, że wnętrze, choć minimalistyczne, jest ciepłe i przyjazne.

Projektantką tego nowoczesnego wnętrza jest Anne Sophie Goneau z Kanady. Miała nie lada zadanie, bo mieszkanie zajmuje dolną kondygnację budynku pochodzącego z 1887 roku. Jak je zaprojektować, aby było nowoczesne, a jednocześnie nie straciło charakteru? Projektantka postawiła na minimalizm, biel, nowoczesne materiały, a jednocześnie wykorzystała także budulec pozostały po renowacji budynku,  w tym właśnie starą czerwoną cegłę. 

Kuchnia jako główny element przestrzeni

Centralnym punktem tej przestrzeni stała się nowoczesna, minimalistyczna kuchnia. Czarna zabudowa na wysoki połysk "rozciąga" się od otwartej kuchni, przez jadalnię aż do pokoju dziennego. Jest najwyraźniejszym elementem tej aranżacji. Ze lśniącą czernią zestawiono biel wyspy kuchennej, oraz podłogi epoksydowej, a także naturalną cegłę, która pojawia się nad kuchennymi blatami oraz na ścianie części dziennej. Duże przeszklenia wpuszczają światło dzienne - dzięki temu wnętrze jest jasne, pełne blasku, a biel epoksydowych podłóg, ścian i mebli jaśnieje jeszcze większym blaskiem.

Mimo obecności bieli i mebli na wysoki połysk wnętrze nie wydaje się sterylne. Duża w tym zasługa klimatycznej starej cegły, oświetlenia w industrialnym duchu, a także prostych, nowoczesnych regałów na książki. Pozostałe wyposażenie ograniczono do niezbędnego minimum: dzięki temu aranżacja jest prosta, klarowna i pełna charakteru. 

Proj. wnętrza i źródło zdjęć: Sophie Anne Goneau, www.asgoneaudesign.com

 

WASZE KOMENTARZE (2)

DODAJ KOMENTARZ
 • BartekKi, 2015-06-18 09:47:09

  Taką surową cegłę, a raczej pocięte z niej płytki można kupić na
  Jest spory wybór wzorów
 • gość, 2014-08-29 15:47:11

  konkret! świetne

POLECAMY W SERWISACH