Nad wyspą zawisły industrialne, metalowe lampy. Projekt: MARK+VIVI. Fot. Adrien Williams.

Zobacz galerię [10 zdjęć]

Nad wyspą zawisły industrialne, metalowe lampy. Projekt: MARK+VIVI. Fot. Adrien Williams.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
31 sie 2016 11:51

Dom w stylu vintage. Tak mieszka małżeństwo projektantów

Małżeństwo projektantów zamieszkało w starym domu z 1880 roku. Zobaczcie, jak urządzili jego wnętrze!

Projekt The Grand Truck to odważna realizacja, w której przestrzeń mieszkalna została połączona ze studiem projektowym Marka Fekete i Viviany de Loera, którzy są jednocześnie domownikami i autorami projektu wnętrza. 

Na parterze urządzono otwartą strefę dzienną, łazienkę, pralnię oraz biuro. Piętro przeznaczono z kolei na strefy typowo prywatne. Są tutaj przestronna sypialnia małżeńska połączona z ogromnym salonem kąpielowym, a także niewielka sypialnia gościnna. 

Układ pomieszczeń z naciskiem na otwarte przestrzenie nadaje mieszkaniu nowoczesny charakter, z kolei stare elementy konstrukcji i wyposażenia odnalezione w trakcie rozbiórki budynku z 1880 roku nadają mu vintage'owy, klimatyczny charakter. 

Oryginalne drewniane belki konstrukcyjne uzupełniono o stalowe belki i kolumny, pomalowane białą farbą, a stare zabawki, narzędzia, emaliowane plakietki, znaki etc. wykorzystano w wystroju wnętrza jako elementy dekoracyjne. 

Chcieliśmy stworzyć dom, który uchwyciłby esencję i charakter klasycznych XIX-wiecznych domów kanadyjskich, jednocześnie nasycając go współczesnymi akcentami, stylem i figlarność. - mówią o swoim projekcie zadowoleni domownicy. 

Projekt: MARK+VIVI, www.markvivi.com

Zdjęcia: Adrien Williams

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH