Dominujący element wnętrza - 4-metrowy przeszklony zegar, jeden z czterech znajdujących się w tym apartamencie. Fot. Corcoran.com.

Zobacz galerię [9 zdjęć]

Dominujący element wnętrza - 4-metrowy przeszklony zegar, jeden z czterech znajdujących się w tym apartamencie. Fot. Corcoran.com.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Justyna Łotowska
09 sie 2014 12:55

Dom w zegarowej wieży. Bajeczny pomysł na mieszkanie!

Propozycja dla tych, którzy szukają naprawdę nietuzinkowego wnętrza. Oryginalna wieża zegarowa w Nowym Jorku, zamieniona w luksusowe mieszkanie została ostatnio wystawiona na sprzedaż. Zobacz apartament jedyny w swoim rodzaju!

Ekskluzywny penthouse to trzy piętra o łącznej powierzchni ponad 2 tys. m2, z własną przeszkloną windą i niepowtarzalnym widokiem na Manhattan i Most Brookliński. Elementami, które przykuwają uwagę i czynią wnętrze niepowtarzalnym są z pewnością cztery przeszklone zegary. Każdy z nich ma wysokość ponad 4 metrów, każdy jest też piękną ozdobą luksusowej przestrzeni dziennej penthouse'u. 

Elegancja w industrialnym stylu

Wnętrze apartamentu zachwyca wysokością sufitów (w najwyższym miejscu kondygnacja mierzy aż 15 metrów!). Urządzono je w nowoczesnym, surowym stylu, choć jednocześnie z klasą. Część dzienną ocieplają kolory ziemi: beże, brązy, szarości, z których skomponowano aranżację. W otwartym pokoju dziennym klasyczne skórzane kanapy sąsiadują z klasykami światowego designu. Równie dobrze uzupełniają się także dwa zupełnie różne materiały: chłodne szkło i ciepłe drewno na podłogach i schodach. 

Kuchnia jak marzenie

Na kuchnię zarezerwowano ogromną powierzchnię z fantastycznym widokiem na wieżowce Nowego Jorku. Znalazło się więc tu bez problemu miejsce na wielką i wygodną wyspę kuchenną, minimalistyczną białą zabudowę, pięknie oświetloną industrialnymi lampami. Także łazienka z wolno stojącą wanną to prawdziwa oaza przestrzeni, której nie powstydziłby się największy miłośnik luksusu. Jeśli marzycie o takim mieszkaniu, ucieszy was pewnie wiadomość, że jest na sprzedaż. Można je kupić za pośrednictwem nowojorskiej agencji Corcoran za sumę, bagatela, 18 mln dolarów. 

Źródło zdjęć: Corcoran.com

WASZE KOMENTARZE (2)

DODAJ KOMENTARZ
  • Lidia Olszewska - home stager, 2014-08-13 12:18:40

    Bardzo fajnie wykorzystane możliwości i walory lokalu - dobrze, że okna nie zostały przysłonięte, a wręcz wyeksponowane. Mieszkanie w takim miejscu to duże szczęście. :)
  • ewka_so, 2014-08-09 23:35:19

    Te widoki i ta przestrzeń - do tej pory myślałam, że tylko w filmach istnieją takie wnętrza... Bajka!

POLECAMY W SERWISACH