Bryła domu, widoczny niezwykły dach. Fot. Organicmodernestate.com, TKK Represents.

Zobacz galerię [31 zdjęć]

Bryła domu, widoczny niezwykły dach. Fot. Organicmodernestate.com, TKK Represents.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Justyna Łotowska
20 maj 2014 22:30

Mieszkać w jaskini wartej 3 mln dolarów. Takiego domu jeszcze nie widzieliście!

Zobaczcie niezwykłą rezydencję, która znajduje się w samym sercu pustyni amerykańskiego parku narodowego Joshua Tree w Kalifornii. Warto zapłacić aż tyle, żeby się tu wprowadzić?

Organic Modern Estate to wyjątkowy dom zaprojektowany przez amerykańskiego architekta Kendricka Bangs Kelogga. W duecie z projektantem wnętrz Johnem Vugrinem stworzyli oni jedyną w swoim rodzaju rezydencję, która tworzy idealną całość z otaczającym ją pustynnym krajobrazem,

Dom jako część pustyni

W założeniu architektów bryła domu miała być wpisana w krajobraz tak, jakby była jego nieodłączną częścią. Dlatego twórcy projektu postawili na organiczną, a przy tym futurystyczną bryły. Współczesna jaskinia? Tak, ale wyjątkowo luksusowo wyposażona! We wnętrzu 430-metrowego domu znalazły się 3 sypialnie, 3 łazienki oraz przestronna, otwarta cześć dzienna - a wszystko wygodne i wykonane z bliskich naturze materiałów oraz w kolorach ziemi. 

Wnętrze, pomimo surowego charakteru, który wymusza wszechobecny kamień, jest ciepłe i przytulne. Dużo tu drewna i szkła, warto też zwrócić uwagę na oświetlenie, a zwłaszcza futurystyczne lampy wiszące w części dziennej. Prawdziwą gwiazdą tego wnętrza jest jednak kamień. znajdziemy go, co oczywiste, na podłodze i ścianach, pełni także rolę mebli i dekoracji. Światło pięknie go eksponuje, dzięki czemu dom staje się podobny raczej do galerii sztuki niż do klasycznego wnętrza do zamieszkania. 

Warto zapłacić 3 mln dolarów, aby się tu wprowadzić? Tyle kosztuje ten pustynny dom, który został wystawiony aktualnie na sprzedaż przez agencję TKK Represents. Choć kwota to niemała, na pewno znajdzie swoich nabywców, nieczęsto przecież znaleźć można tak luksusowe jaskinie do zamieszkania.

Źródło zdjęć: TKK Represents, Organicmoderestate.com

Architekt: Kendrick Bangs Kelogg

Projekt wnętrz: John Vugrin

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • kaminskawero, 2014-05-22 16:34:19

    Ekstra wnętrza, szalone ale bardzo ciekawe! Sądzę, że bardzo by tu pasowały meble od Boca do lobo!

POLECAMY W SERWISACH