Część frontów zabudowy kuchennej wykonano ze stali, która nadaje przestrzeni surowy, industrialny klimat. Metalowe powierzchnie idealnie harmonizują z technicznym oświetleniem nad stołem. Projekt i zdjęcia: Soma Architekci.

Zobacz galerię [10 zdjęć]

Część frontów zabudowy kuchennej wykonano ze stali, która nadaje przestrzeni surowy, industrialny klimat. Metalowe powierzchnie idealnie harmonizują z technicznym oświetleniem nad stołem. Projekt i zdjęcia: Soma Architekci.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
11 sie 2015 13:57

Mieszkanie w Warszawie: wnętrze w stylu loft

W tym mieszkaniu na Mokotowie panuje atmosfera pofabrycznego loftu, połączona z duchem stylu retro.

Duże, przeszło 150-metrowe mieszkanie zlokalizowane jest w luksusowym apartamencie na Mokotowie, nieopodal malowniczego parku mokotowskiego. Piękne otoczenie za oknami stanowi idealne uzupełnienie dla tego, niezwykle stylowego, lokum.

Właściciele mieszkania zafascynowani stylistyką wnętrz urządzonych w stylu loft przywiązani byli jednocześnie do estetyki mieszkań w starych kamieniach oraz do swoich mebli z poprzedniego mieszkania. Zażyczyli sobie jednocześnie, aby podstawą aranżacji wnętrza uczynić surowe materiały. Z połączenia ich gustu, oczekiwań i sentymentów powstało to niezwykłe wnętrze, które jest jednocześnie industrialne i przytulne, modne i z duszą. 

Architekt Joanna Rochowska-Mazur oraz Wojciech Mazur z pracowni Soma Architekci postawili zatem na szlifowany beton na ścianach w salonie oraz cegłę w sypialni i kuchni. Podłogi w mieszkaniu wyłożono natomiast postarzaną deskę. Drewniana posadzka funkcjonuje jako wspólny mianownik spajający wizualnie wnętrza. Wtórują mu przy tym utrzymane w tonacji biało-szarej ściany. 

Całość dopełniają stylowe dodatki, skrupulatnie dobrane przez Panią domu oraz meble z wyraźnie wyeksponowanymi stalowymi elementami konstrukcji. 

 Projekt: Joanna Rochowska-Mazur, Wojciech Mazur / Soma Architekci.

Zdjęcia: archiwum pracowni.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • Rafał, 2016-01-19 14:10:31

    Widziałem ten projekt chyba na stronie internetowej tej pracowni projektowej SOMA. Najbardziej mnie urzekła ta cegła na ścianach i połyskujące metalowe fronty. To pierwsze udało mi się nawet znaleźć na stronie Deco Płytki! Wygląda identycznie!

POLECAMY W SERWISACH