Ścianę spajającą przestrzeń kuchni z salonem wykończono dekoracyjnym betonem. Jego chłodna szarości kontrastuje z czerwoną cegłą na prostopadłej powierzchni. Fot. RED Real Estate Development.

Zobacz galerię [8 zdjęć]

Ścianę spajającą przestrzeń kuchni z salonem wykończono dekoracyjnym betonem. Jego chłodna szarości kontrastuje z czerwoną cegłą na prostopadłej powierzchni. Fot. RED Real Estate Development.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
30 lip 2015 15:40

Mieszkanie we Wrocławiu. Tak urządzisz wnętrze w stylu loft

Czerwona cegła, dekoracyjny beton oraz industrialne lampy, pochodzące z poprzemysłowych budynków. Tak wygląda mieszkanie w stylu loft we Wrocławiu.

Mateusz, właściciel mieszkania, na co dzień pracuje w agencji marketingowej, niedawno rozpoczął również swój własny start-up. Jego dynamiczny i kreatywny umysł pełen był pomysłów na to, jak urządzić wnętrze swojego mieszkania. 

Pomysłów było aż zbyt wiele, tym bardziej, że wnętrze Nowej Papierni - kompleksu budynków w poprzemysłowym stylu loft - miało być z założenia spójne i minimalistyczne. Tego chciał sam Mateusz. Dlatego też postanowił skorzystać z pomocy architekt, która pomogła mu uzyskać pożądany ład i oszczędność stylistyczną. 

Najważniejszą rolę w aranżacji mieszkania odgrywają struktury: cegły i betonu. Czerwoną cegłę uzupełniają szare, duże, betonowe płyty. Stały się one uzupełnieniem surowej stylistyki, jednocześnie przełamując ceglaną czerwień i ochładzając wnętrze. Antytezą dla surowych materiałów jest drewniana podłoga w kuchni i salonie, choć samo drewno również przyjęło blady, chłodny odcień. 

Zabudowę kuchenną utrzymano z kolei w bieli, ożywionej morskim turkusem i minimalistycznych formach. Z jej kolorystyką i stylem współgra meblościanka w salonie, nad którą urządzono niewielką antresolę. Jej przestrzeń wykorzystano na kącik sypialniany. Spójność, na której zależało Mateuszowi widać również w przestrzeni łazienki. Królują tutaj beton i szarości, ocieplone drewnianymi akcentami i ożywione odrobiną turkusu. 

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH