Salon połączony z kuchnią i jadalnią choć jest niewielki, zachwyca przestrzenią. Zapewniają ją wysokie stropy o łukowym kształcie. Fot. Bartosz Jarosz

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Salon połączony z kuchnią i jadalnią choć jest niewielki, zachwyca przestrzenią. Zapewniają ją wysokie stropy o łukowym kształcie. Fot. Bartosz Jarosz
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
19 paź 2016 08:56

Mieszkanie we wrocławskim lofcie. Zobacz cały projekt!

Aranżacja miała być surowa i niepowtarzalna, wypełniona unikatowymi elementami, takimi, których nie znajdziemy w przypadkowym sklepie

To miało być męskie wnętrze z pazurem. Właściciel nie bez kozery wybrał mieszkanie znajdujące się w przedwojennej fabryce. Klimat, jaki w nim panuje – podszyty historią, ale i wielkomiejski – jest absolutnie wyjątkowy.

Cegła na pierwszym planie

Wnętrze loftu poniekąd samo narzuciło estetykę aranżacji – chłodną i minimalistyczną. Stara czerwona cegła zdecydowanie gra w mieszkaniu pierwsze skrzypce. Swoje miejsce znalazła nie tylko na ścianach, które są pięknie zachowanymi, przedwojennymi elementami dawnej fabryki, ale również na suficie. Jego łukowy kształt, podparty stalowymi legarami wprowadza do wnętrza surową, loftową aurę. Choć wnętrze nie jest duże, dzięki wysokim stropom, wydaje się niezwykle przestrzenne. Aby aranżacja miała lekko drapieżny charakter, projektantka Małgorzata Chabzda, zaproponowała właścicielowi wystrój z elementami czerwieni. Barwa ta doskonale wplotła się w pofabryczny miszmasz cegieł i betonu, sprawiając również, że wnętrze ożyło i nabrało dynamiki.

Aranżacja miała być surowa i niepowtarzalna, wypełniona unikatowymi elementami, takimi, których nie znajdziemy w przypadkowym sklepie. Właścicielowi zależało jednocześnie, aby jeden styl konsekwentnie kontynuowany był w każdym pomieszczeniu – podkreśla Małgorzata Chabzda, autorka projektu wnętrza.

Centrum loftu stanowi niewielki salon z otwartą kuchnią. Aby optycznie powiększyć strefę dzienną, na jednej ze ścian umieszczono fototapetę przedstawiającą słynny Brooklin Bridge. Widok ten dodał wnętrzu niespotykanej głębi, wyznaczając jednocześnie kolorystykę w mieszkaniu, bowiem czerwone, stalowe liny mostu stały się motywem przewodnim aranżacji. Kolor czerwony jest spójnym elementem, który występuje w każdym pomieszczeniu – od fototapety, przez liny, kran w kuchni i umywalkę, po elementy mozaiki w łazience – dodaje architekt.

Kolejną wspólną cechą są elementy metalowe. Zarówno podciągi i elementy w ścianie, jak też w wyposażeniu wnętrza: lampy, stelaże do stołu, ławy i stolika pod telewizorem. Metalowe są również cokoły przy ścianach. Wszystkie te elementy pomalowane zostały jednym kolorem, aby zachować spójność, ale też podkreślić klimat loftu. Nowoczesności wnętrzu dodaje mocowany do sufitu fotel-hustawka w kształcie przeźroczystej kuli – ulubione miejsce właściciela.

Czerwień w kuchni

Kuchnia sąsiadująca z salonem, chociaż jest niewielka, daje ogromną swobodę pracy. Kolorystyka mebli kuchennych naturalnie nawiązuje do stylistyki panującej w strefie dziennej. W pierwotnym układzie loftu nie trzeba było nic zmieniać, jednak, by mieszkanie było bardziej funkcjonalne, projektantka zdecydowała się oddzielić kuchnię od salonu wysoką ścianką. Element działowy stworzył w kuchni wnękę na lodówkę i piekarnik. Dzięki temu można było zrezygnować z górnej zabudowy kuchennej na rzecz wyeksponowania stylowej ściany w industrialnym stylu. Aby także wystrój kuchni nawiązywał do motywu przewodniego aranżacji, do zlewozmywaka dobrano baterię w czerwonym kolorze.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH