Połączenie bieli, surowego betonu i przestrzeni dało niezwykły efekt czystości i przestronności wnętrza. Fot. adn architectures.

Zobacz galerię [13 zdjęć]

Połączenie bieli, surowego betonu i przestrzeni dało niezwykły efekt czystości i przestronności wnętrza. Fot. adn architectures.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Justyna Łotowska
05 lis 2016 10:20

Minimalistyczny loft w bieli

Surowy, skąpany w bieli loft to projekt belgijskiego studia projektowego adn architectures. Jeśli marzycie o pięknym nietuzinkowym wnętrzu w skandynawskim duchu, koniecznie zobaczcie tę aranżację.

To wnętrze dla tych, którzy wyjątkowo cenią sobie czystość formy. Loft znajdujący się w Brukseli powstał w przestrzeni pofabrycznej, nic więc dziwnego, że architekci wyeksponowali zarówno wysokość pomieszczeń, charakterystyczne okna, jak i surowy sufit, który - zachowany w dotychczasowej formie - dodał niezwykłego charakteru wnętrzu.

Otwarta przestrzeń na parterze została ograniczona tylko tam, gdzie było to niezbędne - łazienkę i pralnię wydzielono bowiem oryginalnymi, metalowymi ściankami działowymi. Na piętrze zlokalizowano sypialnię i domowe biuro.

W zdominowanej przez biel, czystej przestrzeni uwagę zwraca jednorzędowa zabudowa kuchenna. Ekstremalnie długi ciąg szafek dolnych pozwolił na uniknięcie górnej zabudowy, co dodało kuchni lekkości. Białe cegły w skandynawskim stylu są stylowe i świetnie się prezentują nad kuchennym blatem. Jednym kolorowym akcentem jest drewniany stół jadalniany i krzesła marki Vitra - klasyki designu.

Łazienka i sypialnia są równie monochromatyczne, jak cała przestrzeń - to miejsce idealne, by tu odpoczywać od miejskiego zgiełku. Choć liczbę sprzętów ograniczono do miniumum, sprytna (i wyjątkowo wysoka) zabudowa w przestrzeni dziennej rekompensuje braki w przechowywaniu. A proste białe schody, białe posadzki i ściany nadają tej przestrzeni uroku i skandynawskiej prostoty. 

Źródło zdjęć: adn architectures.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH