Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Ogromny metraż salonu połączonego z kuchnią pozwolił na zorganizowanie obszernej przestrzeni wypoczynku, która składa się dużej tapicerowanej sofy i dwóch foteli. Projekt: Wioleta Bednarczyk, pracownia Glamloft. Fot. Wioleta Bednarczyk.

Ogromny metraż salonu połączonego z kuchnią pozwolił na zorganizowanie obszernej przestrzeni wypoczynku, która składa się dużej tapicerowanej sofy i dwóch foteli. Projekt: Wioleta Bednarczyk, pracownia Glamloft. Fot. Wioleta Bednarczyk.
  • Autor: Joanna Buharewicz
  • 09 lut 2015 09:10

Modne mieszkanie w szarościach

Loftowy klimat i elementy stylu glamour. Zobacz gotowy projekt nowoczesnego wnętrza.

Mieszkanie na warszawskich Zawadach, którego projekt można obejrzeć na zdjęciach, ma prawie 90 m. Dzięki tak dużemu metrażowi jego właścicielka i zarazem projektantka – Wioleta Bednarczyk – mogła stworzyć w nim przestrzeń w swoim ulubionym stylu glamloft.

Mieszkanie składa się  z pięciu pomieszczeń: salonu z aneksem kuchennym i holem, sypialni, pokoju dla dziecka, łazienki oraz wc z pomieszczeniem gospodarczym. Zostało zaprojektowane dla małżeństwa z dzieckiem. Projekt jest jeszcze w trakcie realizacji, ale na zdjęciach można już zobaczyć ogromny salon z kuchnią i piękną łazienkę.

Właściciele pragnęli mieć duży salon z aneksem kuchennym. Dlatego wyburzyli ściankę działową, która dzieliła salon i hol z kuchnią. Powstało jedno pomieszczenie o wielkości 50,6 m², w którym projektantka zmieniła układ instalacji elektrycznej oraz oświetlenia. Właściciele zainwestowali w również materiały o wysokiej jakości. Zaprojektowałam i zamówiłam pojemną biało-czarną kuchnię w zabudowie, z dużą wyspą o długości 210 cm, wykonaną z akrylu z blatami z konglomeratu kwarcowego. Ze względu na oszczędność miejsca powstał też 4-osobowy stół połączony z wyspą. Dla większej rodziny doskonale pasowałby tu również duży, 6,8-osobowy wolno stojący stół z białej stali w stylu loftowym z kolorowymi krzesłami – opowiada Wioleta Bednarczyk, właścicielka pracowni projektowania wnętrz Glamloft.

Dla kontrastu do dużej ilości szarych elementów wyposażenia wnętrza, m.in. tapicerowanej sofy z dwoma fotelami, betonowej ściany, czy kominka, projektantka zdecydowała się na olejowaną dębową deskę litą, szczotkowaną, w kolorze rustykalnym, nieco bielonym. Celem było ocieplenie wnętrza.

Całość dopełniają duży czarny żyrandol w stylu glamour, stojąca lampa foto, duży metalowy zegar ścianny, poduchy w kolorze krzeseł, czy obrazy na betonowej ścianie. Salon ma jeszcze wiele kątów do zagospodarowania. Na przykład ściana przy oknie doskonale nadaje się na małą biblioteczkę. Można tu zamontować regał z surowych rur stalowych w połączeniu z grubymi, leciwymi deskami w kolorze podłogi. A ścianę z kominkiem ozdobić większą ilością luster i obrazów w różnych ramach.

Łazienka i wc w stylu glamloft to połączenie minimalizmu, surowości z eleganckimi dodatkami. Dlatego ściany zostały pokryte gresem o fakturze betonu, w centralnym punkcie znalazła się duża wolno stojąca wanna o owalnym kształcie, z baterią w stylu retro (taką zamontowano też przy umywalce). Do tego czarny obraz i żyrandol w stylu glamour, a także czerwony stołek z metalu, prostej konstrukcji, by nie było przesadnie elegancko. Resztę dopełniają elementy o prostej formie: okrągłe lustro bez ramy, biały kompaktowy sedes, czy biała szafka z umywalką.

Ze względu na niewielką minimalistyczną przestrzeń łazienki, pralka oraz suszarka zostały zamontowane w pomieszczeniu gospodarczym, w którym powstało też wiele półek w zabudowie do przechowywania kosmetyków oraz akcesoriów codziennego użytku.

Projekt: Wioleta Bednarczyk, pracownia Glamloft. Zdjęcia: Wioleta Bednarczyk.

WASZE KOMENTARZE (6) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA