Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Strefę dzienną spaja wizualnie ściana, pokryta w całości betonowym tynkiem. Projekt: Decoroom.

Strefę dzienną spaja wizualnie ściana, pokryta w całości betonowym tynkiem. Projekt: Decoroom.
  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 14 paź 2016 13:49 (aktualizacja: 14 paź 2016 13:50)

Nowoczesne wnętrze. Niewielkie mieszkanie w Warszawie

Ulubiony kolor Polaków - szarość - zestawiono z modnym w tym sezonie złotem, zamykając całość w geometryczne formy i industrialne akcenty.

Mieszkanie jest częścią nowoczesnego kompleksu, zlokalizowanego na warszawskiej Woli, w otoczeniu zielonych parków. Malownicze i prestiżowe położenie zobowiązuje - dlatego też projekt wnętrza od początku zakładał, że będzie to lokal oryginalny, nietuzinkowy, odrobinę przewrotny. Być może dlatego też odnajdziemy w nim inspiracje zarówno stylistyką industrialną, jak i estetyką skandynawską, a wszechobecne dodatki w kolorze złota budują klimat luksusu. 

Królującym kolorem we wnętrzu jest szarość występująca w różnych odcieniach. W strefie dziennej przyjęła formę betonowego tynku, pokrywającego w pełni jedną ścianę, spajającą wizualnie aneks kuchenny z kącikiem wypoczynkowym. Subtelnie i w jaśniejszym wydaniu spogląda ze ściany nad blatem i samego blatu, a także z narożnika w salonie, abstrakcyjnych grafik dekorujących wnętrze oraz zabudowy kuchennej. Śmiało można powiedzieć, że szarość całkowicie zdominowała wystrój strefy dziennej. 

Ten sam kolor w ciemniejszym odcieniu dominuje również w łazience. Ściany i zabudowę wanny wykończono matowymi płytkami, które jednak nie przytłoczyły przestrzeni. Ich ciężką barwę równoważy jaśniejsza podłoga oraz zabudowa stelaża wc - obie wykonane z płytek imitujących drewno. 

W sypialni spotkamy ten sam zestaw kolorów co w strefie dziennej. Zmieniły się jednak proporcje. Tutaj to złoto gra pierwsze skrzypce, pokrywając w całości ścianę za wezgłowiem łóżka. Ozdobna, piękna tapeta w kolorze ciemnego złota zachwyca mocnym, tłoczonym wzorem i konkuruje z miedzianymi kloszami lamp, pełniących rolę lampek nocnych. 

Projekt: Decoroom, www.decoroom.eu

WASZE KOMENTARZE (10) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA