Poprowadzony pod sufitem widoczny ciąg wentylacyjny nadaje wnętrzu lekko industrialnego wyrazu. Fot. Olga Akulova DESIGN.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Poprowadzony pod sufitem widoczny ciąg wentylacyjny nadaje wnętrzu lekko industrialnego wyrazu. Fot. Olga Akulova DESIGN.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
03 wrz 2014 13:23

Sposób na nowoczesne mieszkanie. Zobacz apartament w Kijowie

Projektantom przyświecała idea stworzenia wnętrza nowoczesnego i pozwalającego na swobodne codzienne funkcjonowanie. Postawiono na aranżację przestrzeni typu open space, łącząc kuchnię i salon w jedno pomieszczenie.

Zaprojektowany przez zespół pracowni Olga Akulova DESIGN, apartament w samym sercu Kijowa urzeka monochromatyczną kolorystyką i nowoczesnymi rozwiązaniami.

Mieszkanie bez podziałów

Odrębne pomieszczenia, takie jak sypialnia i łazienka oddzielono przezroczystymi drzwiami, które pełnią jednocześnie funkcję elementu granicznego, jak i łączącego umownie poszczególne wnętrza. Przezrocza nadają mieszkaniu wrażenia przestrzenności i lekkości – efekt osiągany również przez białe podłogi, ściany i sufity oraz oszczędną, minimalistyczną stylistykę mebli. Gładkie fronty meblowe, proste półki bez zbędnych zdobień tworzą czystą, oszczędną aranżację. Jasne rolety na oknach zapewniają prywatność, jednocześnie przepuszczając delikatne światło.

Kuchnia schowana w salonie

Zlewozmywak kuchenny umieszczony został na białej wyspie, w sąsiedztwie ceramicznej płyty kuchennej. Piekarnik z czarnym, płaskim frontem zamontowano w obudowie ściennej w tym samym kolorze. Taka aranżacja kuchni sprawia, że staje się ona praktycznie niewidoczna, niczym schowana w salonie. Rozmieszczenie poszczególnych urządzeń zapewnia jednak pełną wygodę i funkcjonalność.

Przytulny minimalizm

Choć utrzymany w nowoczesnej stylistyce, apartament ma też przytulniejsze, bardziej domowe oblicze. W strefie wypoczynkowej salonu można dostrzec akcenty w cieplejszej kolorystyce – chodniczek z motywem zwierzęcym na podłodze, poduszki w odcieniach beżu i brązu. Fragmenty ścian okalających tą przestrzeń, wykończono płytkami w takim samym kolorze. Ciepłe barwy i okładziny znajdziemy również w sypialni.

Projekt i zdjęcia: Olga Akulova DESIGN.

WASZE KOMENTARZE (2)

DODAJ KOMENTARZ
  • yanka, 2014-09-06 13:31:43

    Fajnie zrobione drzwi w sypialni, dobry patent z tą zasłoną :)
  • monti, 2014-09-06 12:04:34

    Idealna biblioteczka

POLECAMY W SERWISACH