Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Loftową atmosferę we wnętrzu budują odsłonięte belki stropowe oraz towarzyszące im oświetlenie - zwłaszcza podsufitowa, techniczna lampa. Projekt: Atelier Moderno. Fot. Stéphane Groleau.

Loftową atmosferę we wnętrzu budują odsłonięte belki stropowe oraz towarzyszące im oświetlenie - zwłaszcza podsufitowa, techniczna lampa. Projekt: Atelier Moderno. Fot. Stéphane Groleau.
  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 18 marz 2016 14:43 (aktualizacja: 22 marz 2016 08:12)

Wnętrze w stylu loft: tak je można urządzić!

Wnętrza w stylu loft cieszą się nieprzerwaną popularnością zarówno w Polsce jak i na świecie. Zobaczcie propozycje projektantów.

Moda na wnętrza w stylu loft korzenie ma w pofabrycznych przestrzeniach adaptowanych na mieszkania w USA. Z czasem wnętrza zainspirowane tamtejszymi loftami zaczęły zdobywać popularność na całym świecie, również w Polsce. 

Chcąc nadać naszemu domowi lub mieszkaniu nieco loftowego klimatu, warto sięgnąć po sprawdzone w tej roli materiały, jak cegła i beton. Oba surowce kojarzą się z wystrojem fabryk i nadają powierzchniom wrażenie surowości. Możemy zdecydować się prawdziwe materiały bądź sięgnąć po szereg dostępnych imitacji. 

Kolejnym aspektem typowym dla wnętrz w stylu loft jest widoczna konstrukcja więźby dachowej wyeksponowane dwueteowniki i belki podtrzymujące strop. Dużą rolę w aranżacji wnętrza w stylu loft pełni również oświetlenie. Pofabryczną atmosferę najlepiej budują metalowe oprawy, edisonowskie żarówki na odsłoniętych oplotach i oświetlenie wyglądające na techniczne. 

W naszej galerii pokazujemy pomysłu światowych architektów na urządzenie wnętrza w stylu loft. Zachęcamy do czerpania inspiracji!

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA