Otwarty na gości salon łączy strefę jadalnianą, wypoczynkową i rozrywkową. Jego funkcję podkreśla okrągły stół, okolony przez stylowe krzesła. Wyrafinowaną elegancję wydobywa przeszklony regał – całość wykonana na zamówienie. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Otwarty na gości salon łączy strefę jadalnianą, wypoczynkową i rozrywkową. Jego funkcję podkreśla okrągły stół, okolony przez stylowe krzesła. Wyrafinowaną elegancję wydobywa przeszklony regał – całość wykonana na zamówienie. Fot. Bartosz Jarosz.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
31 sie 2012 13:54

Eleganckie wnętrze w stylu glamour

Już od samego progu wchodzimy w królestwo powabnych kształtów i blasków, a marmurowa oprawa nie tylko owiewa nas zapachem luksusu, lecz i kusi swą lekką, falistą linią.

Uroczy dom już swą zewnętrzną formą kusi oko i zachwyca zmysły. Ręcznie robiony, niewysoki dach i duże białe, półokrągłe okna w angielskim stylu podkreślają niebanalną bryłę budynku przywołująca urok dawnych lat.

Klimat ten został przeniesiony na aranżację wnętrz, gdzie stary szyk i elegancja zostały połączone z najnowszymi trendami. 

Salonowe atrakcje

Choć zrobiona na całą wysokość domu klatka schodowa nęci, by wspiąć się na górę, to za sprawą szerokich przeszklonych drzwi dajemy się uwieść salonowym atrakcjom. Duży i przestronny pokój gościnny został pomyślany jako bawialnia. Wyraźnie rozgraniczono tu przestrzeń jadalną, wypoczynkową oraz rozrywkową.

Piękny, okrągły stół przeznaczony na dziesięć osób doskonale koresponduje ze schowanymi w półokrągłej zabudowie okiennej drzwiami na taras. W jego tle usytuowany został wykonany z na zamówienia regał. Jego falistą linię uwypukla motyw koła, a lustrzane wykończenie wnętrza, w którym umieszczono transparentne półki na bibeloty, potęguje efekt lśnienia użytej płyty o bardzo wysokim połysku.

Strefa czysto rozrywkowa

W tej samej konwencji została też zachowana znajdująca się po przeciwnej stronie pomieszczenia strefa czysto rozrywkowa, której ekspresji nadaje półokrągły bar z wysokimi krzesłami. Całość przedziela biały zestaw wypoczynkowy, stanowiący nie tylko oś konstrukcyjną przestrzeni, ale i swoistą oazę spokoju.

Kuchnia z małą jadalnią

Tuż obok salonu znajduje się przestronna kuchnia z wydzieloną minijadalnią. Jest to miejsce przeznaczone wyłącznie dla domowników, lecz nie brakuje mu salonowego szyku i galanterii. Dolne, zachowujące falistą linię szafki dopełniają szklane przezroczyste górne półki, a granitowe, specjalnie profilowane blaty mienią się w blasku słońca.

Usytuowana pośrodku wyspa kuchenna nie tylko niweluje rozległą przestrzeń, ale i stanowi praktyczny kącik do gotowania. Całość wieńczy duży, wmontowany w owalny podwieszany sufit okap.

Taktownie wydzielona strefa jadalniana za sprawą szklanego stołu oraz jasnych krzeseł o lekkiej konstrukcji nie przeciąża utrzymanej w tonacjach ciemnego brązu kuchni.

Tylko dla domowników

Strefa prywatna tradycyjnie została umieszczona na piętrze. Poza pokojami gościnnymi i dużą wspólną łazienką znajduje się tu połączona z garderobą sypialnia właścicieli z odrębnym salonem kąpielowym. Ze względów architektonicznych staje się ona szczególną przestrzenią w całym domu. Bowiem tuż nad klasycznym łożem z welwetowym podwyższanym zagłówkiem zostało dobudowane otwarte półpiętro.

To niebanalne rozwiązanie podwaja wrażenia optyczne, uzyskane dzięki jasnym kolorom wykończenia i ciemniejszym meblom na wysoki połysk. Prosta zabudowa garderobiana stanowi subtelne tło dla prywatnej łazienki, gdzie blask luksusu i okrągła forma powracają w całkowicie nowoczesnej armaturze i ceramice.

WASZE KOMENTARZE (3)

DODAJ KOMENTARZ
 • Dobrze Mieszkaj, 2016-01-07 10:22:22

  Stół został wykonany w Anglii
 • ania, 2016-01-05 15:13:34

  proszę o jakiś namiar na wykonawcę stołu. Jest przepiękny
 • meblolandnet-pl, 2012-10-15 08:42:21

  piękne krzesła !

POLECAMY W SERWISACH