Naturalne, subtelne barwy są kolorystyczną bazą dla aranżacji całego wnętrza. Projekt: JOI-Design. Fot. Villeroy & Boch

Zobacz galerię [8 zdjęć]

Naturalne, subtelne barwy są kolorystyczną bazą dla aranżacji całego wnętrza. Projekt: JOI-Design. Fot. Villeroy & Boch
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
25 cze 2016 15:39

Jasne wnętrze: piękny elegancki apartament

Jasne kolory, miękkie kształty i inspiracje naturą. Tak w kilku słowach można opisać ten piękny apartament w położonym w Kolonii hotelu.

Nowy projekt marki Villeroy & Boch zrealizowany we współpracy z pracownią architektoniczną JOI-Design to apartament „Natural Bliss” w hotelu Radisson Blu w Kolonii. Wykorzystano w nim naturalne materiały, takie jak drewno, wiklina i skóra, tworząc przestrzeń komfortu i relaksu. W jasnym, przestronnym wnętrzu apartamentu „Natural Bliss” kształty i materiały harmonijnie się uzupełniają.

Salon zdominowały subtelne odcienie beżu, wpadającego w kolory kawy z mlekiem. Miękkie tekstylia w oknach budują przytulną atmosferę we wnętrzu wspólnie z tapicerką mebli wypoczynkowych w tym samym kolorze. W podobnych tonacjach utrzymano również meble RTV. W lekką energetyzującą aranżację idealnie wpisał się szklany stolik kawowy w centrum pomieszczenia - nie przytłacza aranżacji, a przy tym swymi opływowymi kształtami nawiązuje do naturalnych kształtów kamieni polnych.

Rozpoczętą w salonie kolorystykę kontynuuje aranżacja sypialni. Tutaj również spotkamy delikatne tkaniny swobodnie opadające wzdłuż okien, odcień zabielonej kawy oraz piękne, miękkie formy w postaci oryginalnego fotela czy stolika nocnego.

W apartamencie  szczególną funkcję pełni łazienka – ma za zadanie uspokajać i koić zmysły. Dlatego wykorzystano w niej ceramikę z kolekcji My Nature, w której projektantom Villeroy & Boch udało się odnaleźć idealną, nieprzemijającą formę i połączyć ją z elementami nawiązującymi do natury.

Umywalka o łukowatych, organicznych kształtach My Nature sprawia wrażenie lekkości i eteryczności. Dobrano do niej drewnianą szafkę podumywalkową Legato w kolorze Elm Impresso, z oświetleniem LED. Elementem przykuwającym uwagę jest wanna o kolebkowym kształcie z drewnianą, prostokątną podstawą dopasowaną kolorystycznie do szafki.

Łazienkowe wnętrze uzupełniają rozwiązania pomagające w utrzymaniu higieny. W podwieszanej misce ustępowej z kolekcji Subway 2.0 zastosowano technologię DirectFlush, dzięki której woda opłukuje całe wnętrze misy aż do górnej krawędzi, a także pozwala na oszczędność – pojedyncze spłukanie wymaga zużycia tylko 4,5/3 l wody, a to prawie o połowę mniej niż w przypadku tradycyjnych rozwiązań. Ponadto toaletę wyposażono w deskę sedesową z funkcją mycia ViClean. Ta inteligentna symbioza miski ustępowej i bidetu gwarantuje wyjątkową higienę i komfort.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH