Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Fot. Bartosz Jarosz/Saskie Zacisze.

Fot. Bartosz Jarosz/Saskie Zacisze.
  • Autor: Justyna Łotowska
  • 06 cze 2014 07:59

Klasyczna aranżacja z odrobiną glamour: wnętrze do pokochania

To wnętrze w elegancki i subtelny sposób łączy w sobie klasykę i nowoczesną aranżację, biel z kolorem oraz otwartą przestrzeń z funkcjonalnością.

Wnętrze domu pokazowego na warszawskim osiedlu Saskie Zacisze to połączenie domowego ciepła z zupełnie nowoczesnymi rozwiązaniami. Przestrzeń dzienna jest otwarta - znajduje się tu prosta biała kuchnia z meblami na jednej ścianie, nieco klasyczna jadalnia oraz część wypoczynkowa. 

Biała kuchnia to z pewnością najnowocześniejsza część wnętrza. Szafki lśnią nienaganną bielą, którą ożywia odrobina w czerwieni w wysokim połysku. Bezuchwytowe rozwiązania sprawiają, że całość jest bardziej salonowa niż kuchenna, podobnie jak zastosowanie frontow lakierowanych na wysoki połysk. W części kuchennej znajduje się jeszcze niewielki barek z hokerami, kontrastowy, bo czarny. Dzięki temu aranżacja nie wydaje się mdła.

Wygodne miejsce do wypoczynku

Część wypoczynkowa jest przestronna i pełna światła. Jasne tapicerowane meble i lśniące podłogi (płytki podłogowe na wysoki połysk) nadają aranżacji kobiecy styl glamour. Podkreśla go jeszcze charakterystyczna tapeta ze stylizowanym barokowym wzorem i w pięknym kolorze czerwonego wina. To ona nadaje główny ton wnętrzu i to ona sprawia, że nabrało charakteru szlachetnej klasyki.

Prosty stół w kolorze wenge, tapicerowane krzesła (z neutralnej tkaniny, która znalazła się także ne sofach i fotelach) tylko podkreśla jej urodę. Tapeta zdobi także ścianę z kominkiem w części wypoczynkowej. 

Część prywatna: prostota z odrobiną glamour

Podobny wystrój dominuje w części prywatnej domu: sypialni i łazienkach. Ta pierwsza zaciekawia interesującą ścianą za łóżkiem, te drugie - doborem płytek łazienkowych, zwłaszcza z oryginalnym barokowym wzorem w czerni i bieli.

Źródło zdjęć: dom pokazowy osiedla Saskie Zacisze w Warszawie.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA