Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

We wnętrzu zachowano elementy pozostałe z oryginalnego wystroju. Sztukaterie i rozety sufitowe nadają salonowi klasyczny charakter, harmonizując z dekoracyjnym żyrandolem. Fot. Jonas Berg/Stadshem.

We wnętrzu zachowano elementy pozostałe z oryginalnego wystroju. Sztukaterie i rozety sufitowe nadają salonowi klasyczny charakter, harmonizując z dekoracyjnym żyrandolem. Fot. Jonas Berg/Stadshem.
  • Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
  • 01 paź 2016 08:19 (aktualizacja: 01 paź 2016 12:25)

Klasyczne mieszkanie w starej kamienicy

Mieszkanie w kamienicy z 1901 zachowało swój oryginalny charakter i urzeka klasyczną elegancją. Zobaczcie, jak pięknie wygląda.

Mieszkanie w starym budynku, wybudowanym na samym początku XX wieku zachwyca klimatem z dawnych lat. We wnętrzach odnajdziemy wysokie sufity, duże, francuskie okna i piękne, zdobne sztukaterie pod sufitami. Wiele z elementów, jak rozety, sztukaterie czy podwójne drzwi we wnętrzu, pochodzą z oryginalnego wyposażenia lokalu.

Mieszkanie ma dwa pokoje i zamkniętą kuchnię, sąsiadującą z łazienką. Pomieszczenia mokre znajdują się w sąsiedztwie holu wejściowego, z którego następnie możemy przejść do sypialni, a z niej do dużego, obszernego salonu z jadalnią. Taki rozkład przestrzeni, z sypialnią, wykorzystaną na pokój przechodni, nawiązuje do aranżacji starych mieszkań. 

W wnętrzu dominują eleganckie kolory, które stanowią idealną oprawę dla klasycyzujących mebli. Białe ściany, jasna, drewniana podłoga i najróżniejsze odcienie szarości budują spokój i wyciszenie. Dekoracyjne sztukaterie i rozety na suficie harmonizują z kwiecistym motywem tapety na jednej ze ścian w salonie i subtelnym wzorem na ścianach w sypialni. Całość prezentuje się niezwykle romantycznie i kobieco.

Mieszkanie wystawione na sprzedaż przez szwedzką agencję Stadshem.

Zdjęcia: Jonas Berg/Stadshem.se.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA