Jasne wnętrze ociepla wizualnie drewniana podłoga. Ona jednak również jest w bladym kolorze bielonego drewna, wpisując się w paletę barw, dominującą w mieszkaniu. Fot. Stadshem.se/Jonas Berg.

Zobacz galerię [13 zdjęć]

Jasne wnętrze ociepla wizualnie drewniana podłoga. Ona jednak również jest w bladym kolorze bielonego drewna, wpisując się w paletę barw, dominującą w mieszkaniu. Fot. Stadshem.se/Jonas Berg.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
20 paź 2016 09:44

Klasyczne wnętrze: piękne, białe mieszkanie

Piękne, klasyczne mieszkanie w starej kamienicy z XIX wieku zostało gruntowanie odnowione. Zachowano jednak wiele elementów oryginalnego wyposażenia.

Duże, przestronne mieszkanie zlokalizowane w starym budynku z 1878 roku zachwyca eleganckim, klasycznym wystrojem i jasnymi kolorami. We wnętrzach przeważa biel, szarości i bielone drewno. Elementami akcentującymi przestrzeń są ciemnoszare, antracytowe dodatki.

Przestronne, klasyczne mieszkanie obejmuje salon z jadalnią, dwie sypialnie (dużą i mniejszą), oddzielną kuchnię w stylu skandynawskim, łazienkę i dodatkowe pomieszczenie, które może pełnić rolę garderoby.

Meble dobrano tak, aby harmonizowały z klasycznym wystrojem mieszkania. Znalazło się tutaj bowiem dużo elementów, które pochodziły z oryginalnego wnętrza. Wysokie, typowe dla starego budownictwa sufity okalają zdobne sztukaterie. Drzwi łączące salon z jedną z sypialni są podwójne i pięknie frezowane.

W salonie wzrok przyciąga stary, tradycyjny, kaflowy piec wykonany z pięknych, ciemnozielonych kafli, które stanowią ciekawy akcent kolorystyczny w dość monochromatycznym wnętrzu. Wystrój mieszkania nabiera romantycznego klimatu dzięki licznym frezowaniom, zdobiących zarówno stolarkę otworową, jak i meble oraz szprosom dekorującym wszelkie przeszklenia. Przytulność we wnętrzu - oprócz kaflowego pieca - buduje kominek w kuchni oraz drewno na podłogach. 

Mieszkanie wystawione na sprzedaż przez szwedzką agencję Stadshem (www.stadshem.se)

Zdjęcia: Stadshem.se/Jonas Berg.

WASZE KOMENTARZE (3)

DODAJ KOMENTARZ
 • Monia86, 2016-12-07 09:13:37

  Mieszkanie zachwyca, to połączenie klasyki z nowym jest wspaniałe. Zmieniłabym jednak parkiet, biały mnie nie przekonuje.....W każdym razie do takiego wnętrza idealnie pasowałyby uchwyty meblowe firmy Ferreto, do obejrzenia na ! Doskonała jakość, wiele wykończeń i modeli. Do mebli stylowych i nowoczesnych.
 • Graża, 2016-10-27 16:08:51

  Średnio te obrazki, zdjęcia nad łóżkiem wyglądają. Lepiej sprawdzi się jeden duży plakat czy obraz.
 • Gość, 2016-06-13 12:38:47

  Program dofinansowania MDM to dobre rozwiązanie, żeby spełnić swoje marznie o własnym mieszkaniu. Ja dostałam całkiem sporą dopłatę, co umożliwiło i przyspieszyło wszystkie sprawy i formalności związane z kredytem i kupnem.
  Na ich stronie wszystko jest dobrze i klarownie przedstawione:


POLECAMY W SERWISACH