Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Jasne wnętrze ociepla wizualnie drewniana podłoga. Ona jednak również jest w bladym kolorze bielonego drewna, wpisując się w paletę barw, dominującą w mieszkaniu. Fot. Stadshem.se/Jonas Berg.

Jasne wnętrze ociepla wizualnie drewniana podłoga. Ona jednak również jest w bladym kolorze bielonego drewna, wpisując się w paletę barw, dominującą w mieszkaniu. Fot. Stadshem.se/Jonas Berg.
  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 20 paź 2016 09:44 (aktualizacja: 20 paź 2016 10:54)

Klasyczne wnętrze: piękne, białe mieszkanie

Piękne, klasyczne mieszkanie w starej kamienicy z XIX wieku zostało gruntowanie odnowione. Zachowano jednak wiele elementów oryginalnego wyposażenia.

Duże, przestronne mieszkanie zlokalizowane w starym budynku z 1878 roku zachwyca eleganckim, klasycznym wystrojem i jasnymi kolorami. We wnętrzach przeważa biel, szarości i bielone drewno. Elementami akcentującymi przestrzeń są ciemnoszare, antracytowe dodatki.

Przestronne, klasyczne mieszkanie obejmuje salon z jadalnią, dwie sypialnie (dużą i mniejszą), oddzielną kuchnię w stylu skandynawskim, łazienkę i dodatkowe pomieszczenie, które może pełnić rolę garderoby.

Meble dobrano tak, aby harmonizowały z klasycznym wystrojem mieszkania. Znalazło się tutaj bowiem dużo elementów, które pochodziły z oryginalnego wnętrza. Wysokie, typowe dla starego budownictwa sufity okalają zdobne sztukaterie. Drzwi łączące salon z jedną z sypialni są podwójne i pięknie frezowane.

W salonie wzrok przyciąga stary, tradycyjny, kaflowy piec wykonany z pięknych, ciemnozielonych kafli, które stanowią ciekawy akcent kolorystyczny w dość monochromatycznym wnętrzu. Wystrój mieszkania nabiera romantycznego klimatu dzięki licznym frezowaniom, zdobiących zarówno stolarkę otworową, jak i meble oraz szprosom dekorującym wszelkie przeszklenia. Przytulność we wnętrzu - oprócz kaflowego pieca - buduje kominek w kuchni oraz drewno na podłogach. 

Mieszkanie wystawione na sprzedaż przez szwedzką agencję Stadshem (www.stadshem.se)

Zdjęcia: Stadshem.se/Jonas Berg.

WASZE KOMENTARZE (3) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA