Turkawka jest szczególnie polecana na tereny podmiejskie ze względu na klasyczny charakter architektury. Dom Turkawka. Projekt: arch. Maja Klimowicz. Fot. Dom Dla Ciebie Pracownia Projektowa Archeco

Zobacz galerię [13 zdjęć]

Turkawka jest szczególnie polecana na tereny podmiejskie ze względu na klasyczny charakter architektury. Dom Turkawka. Projekt: arch. Maja Klimowicz. Fot. Dom Dla Ciebie Pracownia Projektowa Archeco
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
17 maj 2018 12:01

Mały dom: projekt niedrogi w budowie i utrzymaniu

Turkawka to projekt małego domu z wykorzystanym poddaszem na cele mieszkalne. Na niewielkiej powierzchni, nieco ponad 80 metrów kwadratowych, znajduje się ustawna i efektywnie wykorzystana przestrzeń.

Na pierwszej kondygnacji mieści się strefa wspólna, dzienna. Mamy tu kwadratowy salon z jadalnią i wyjściem na taras, otwartą kuchnię i schody na drugą kondygnację. Pod schodami zaproponowano miejsce na kominek i garderobę dostępną z niewielkiego holu. Kuchnia posiada wygodną spiżarnię, a z wiatrołapu można dostać się do niewielkiego WC oraz do garażu i dalej do kotłownie przewidzianej na paliwo stałe.

Piętro - to użytkowe poddasze zawiera w swojej funkcji trzy sypialnie, garderobę oraz duża łazienkę. Garderobę można połączyć z najmniejszym pokojem i w ten sposób powiększyć jego powierzchnię jeśli zajdzie taka potrzeba. 

Zobacz także: Przestronny dom parterowy z pięknym tarasem - zobacz projekt!

Turkawka, jest zgrabnym proporcjonalnym domkiem z zadaszonym wejściem rozciągniętym również na wjazd do garażu i wspartym na dwóch słupkach. Wszystkie pokoje na piętrze posiadają portfenetry i dodatkowo okna połaciowe co sprawi, że będą doskonale doświetlone.

Turkawka jest szczególnie polecana na tereny podmiejskie ze względu na klasyczny charakter architektury. Dzięki oszczędnej formie i niewielkiej powierzchni użytkowej jest tania i ekonomiczna w eksploatacji.

Dane techniczne:

Powierzchnia użytkowa: 81,4 m²

Powierzchnia garażu: 17,3 m²

Liczba pokoi: 4

Liczba łazienek:1

Powierzchnia zabudowy:80,8 m²

Powierzchnia podłóg: 120,7 m²

Nachylenie dachu: 35 ' (70,02%)

Wysokość budynku: 8,2 m

Działka: 17,1 x 17,1 m

Energooszczędność EP: 28,70 kWh/m²rok

Koszty budowy:

Stan surowy zamknięty 157 513,57 zł netto

Całkowity koszt budowy 248 409,93 zł netto

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH