Stylowy pokój dzienny ze zjawiskowym sufitem odwzorowującym misterną koronkę. Fot. Marcel Wanders Interiors.

Zobacz galerię [18 zdjęć]

Stylowy pokój dzienny ze zjawiskowym sufitem odwzorowującym misterną koronkę. Fot. Marcel Wanders Interiors.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Justyna Łotowska
06 marz 2014 05:12

Marcel Wanders projektuje: koronkowe wnętrze

Marcel Wanders to jeden z najsłynniejszych designerów świata. Oprócz mebli czy oświetlenia jego studio projektuje też piękne wnętrza! Przedstawiamy jedno z nich!

Stylowa prywatna rezydencja w Amsterdamie ma 102 m2 powierzchni, a dodatkowe 100 m2 zajmuje ogród. W założeniu miała odzwierciedlać typowy dla Holandii wzór domu, nawiązywać do tradycji, ale twórczo, z uwzględnieniem nowoczesnych trendów. 

Właścicielom zależało, aby wnętrze było wygodne i funcjonalne. Marcel Wanders nie byłby jednak sobą, gdyby ergonomii i funkcjonalności nie połączył z pięknem designu. W ten sposób powstało wnętrze, które śmiało można nazwać dziełem sztuki.

Koronkowy wzór na ścianach, sufitach, meblach...

Ążurowe, inspirowane koronką wzory i dekory to znak rozpoznawczy projektów Marcela Wandersa, pojawiający się w jego najsłynniejszych dziełach. Nic więc dziwnego, że nie moglo go zabraknąć także w zaprojektowanym przez niego wnętrzu. 

Najbardziej widoczny jest w otwartej przestrzeni dziennej - jej zjawiskowe sufity mówią same za siebie. Kontrastowe ciemne podłogi ciekawią z kolei roślinnym ornamentem, stylizowanym na ludowy, a jednak elegancko współczesnym. Jasnoszare kanapy także stanęły na tle bogatej ornamentowanej ściany.Krzesła w jadalni, ściany w przedpokoju, rzeźbione drzwi, meble, lustra, ściany - wszystko jest tu misterne, koronkowe, pełne wdzięki, dopracowane do namniejszego szczegółu.

Sypialnia z garderobą i łazienki jak marzenie

W podobnym bogatym stylu urządzono sypialnię, w której śnieżna biel tworzy udany duet ze stylową czerwienią. Warto zwrócić uwagę na wygodną garderobą - z pewnością marzenie każdej kobiety. A już zupełny majstersztyk to dekorowane mozaiką łazienki - nie ma tu oszczędności formy, minimalizmu, surowości, jest za to bogactwo wyobraźni, kolorów, faktur, i wzorów. 

Źródło zdjęć: Marcel Wanders Interiors, Marcelwanders.com

WASZE KOMENTARZE (2)

DODAJ KOMENTARZ
  • gość, 2014-03-06 09:35:44

    i na czym tu skupić uwagę ;)
  • Hampty Dampty, 2014-03-06 08:48:02

    Boski ten sufit, ciekawe jak go zrobiono?

POLECAMY W SERWISACH