Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Stylowy pokój dzienny ze zjawiskowym sufitem odwzorowującym misterną koronkę. Fot. Marcel Wanders Interiors.

Stylowy pokój dzienny ze zjawiskowym sufitem odwzorowującym misterną koronkę. Fot. Marcel Wanders Interiors.
  • Autor: Justyna Łotowska
  • 06 marz 2014 05:12 (aktualizacja: 06 marz 2014 18:20)

Marcel Wanders projektuje: koronkowe wnętrze

Marcel Wanders to jeden z najsłynniejszych designerów świata. Oprócz mebli czy oświetlenia jego studio projektuje też piękne wnętrza! Przedstawiamy jedno z nich!

Stylowa prywatna rezydencja w Amsterdamie ma 102 m2 powierzchni, a dodatkowe 100 m2 zajmuje ogród. W założeniu miała odzwierciedlać typowy dla Holandii wzór domu, nawiązywać do tradycji, ale twórczo, z uwzględnieniem nowoczesnych trendów. 

Właścicielom zależało, aby wnętrze było wygodne i funcjonalne. Marcel Wanders nie byłby jednak sobą, gdyby ergonomii i funkcjonalności nie połączył z pięknem designu. W ten sposób powstało wnętrze, które śmiało można nazwać dziełem sztuki.

Koronkowy wzór na ścianach, sufitach, meblach...

Ążurowe, inspirowane koronką wzory i dekory to znak rozpoznawczy projektów Marcela Wandersa, pojawiający się w jego najsłynniejszych dziełach. Nic więc dziwnego, że nie moglo go zabraknąć także w zaprojektowanym przez niego wnętrzu. 

Najbardziej widoczny jest w otwartej przestrzeni dziennej - jej zjawiskowe sufity mówią same za siebie. Kontrastowe ciemne podłogi ciekawią z kolei roślinnym ornamentem, stylizowanym na ludowy, a jednak elegancko współczesnym. Jasnoszare kanapy także stanęły na tle bogatej ornamentowanej ściany.Krzesła w jadalni, ściany w przedpokoju, rzeźbione drzwi, meble, lustra, ściany - wszystko jest tu misterne, koronkowe, pełne wdzięki, dopracowane do namniejszego szczegółu.

Sypialnia z garderobą i łazienki jak marzenie

W podobnym bogatym stylu urządzono sypialnię, w której śnieżna biel tworzy udany duet ze stylową czerwienią. Warto zwrócić uwagę na wygodną garderobą - z pewnością marzenie każdej kobiety. A już zupełny majstersztyk to dekorowane mozaiką łazienki - nie ma tu oszczędności formy, minimalizmu, surowości, jest za to bogactwo wyobraźni, kolorów, faktur, i wzorów. 

Źródło zdjęć: Marcel Wanders Interiors, Marcelwanders.com

WASZE KOMENTARZE (2) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA