Jasne kolory, korespondujące z barwami dominującymi w krajobrazie za oknem, budują harmonię pomiędzy wnętrzami, a otoczeniem budynku. Projekt wnętrza: Alberto Pinto. Fot. Marzocco Group.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Jasne kolory, korespondujące z barwami dominującymi w krajobrazie za oknem, budują harmonię pomiędzy wnętrzami, a otoczeniem budynku. Projekt wnętrza: Alberto Pinto. Fot. Marzocco Group.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
08 kwi 2015 10:03

Najdroższy apartament na świecie

Ponad 1,2 mld złotych - na tyle szacowana jest cena najdroższego apartamentu na świecie. Za tą ceną kryje się 5-piętrowy penthouse z basenem na dachu!

Tour Odeon - tak brzmi nazwa niezwykle luksusowego wieżowca mieszkaniowego, górującego nad Monako. 49-piętrowy budynek jest jednym z najwyższych tego typu w Europie. Na mieszkańców, którzy kupili lub niedługo kupią wystawione na sprzedaż luksusowe apartamenty czekają malownicze widoki na Lazurowe Wybrzeże i panoramę miasta. Opisując najdroższy ze wszystkich, 70 apartamentów, zlokalizowanych w budynku nie wystarczy jednak powiedzieć, że jest on malowniczo położony.

Określenie penthouse odnosi się zazwyczaj do apartamentu na szczycie budynku, zajmującego całe piętro, ewentualnie dwie kondygnacje. Tutaj jednak, mamy do czynienia z mieszkaniem rozłożonym aż na pięciu kondygnacjach. Powierzchnia użytkowa lokum to, bagatela, 3400 metrów kwadratowych, czyli więcej niż niejeden luksusowy dom.

Dodatkowo, do dyspozycji domowników jest prywatny basen, usytuowany... na dachu wieżowca. Basen otacza taras, na którym domownicy mogą oddawać się błogiemu wypoczynkowi w promieniach słońca, podziwiając błękitne Morze Śródziemne. Jeśli nabiorą ochoty na bardziej aktywny wypoczynek, czeka na nich zjeżdżalnia, łącząca basen z... salą taneczną. 

Bryłę budynku zaprojektował Alexandre Giraldi, z kolei autorem wnętrz jest zmarły w tym roku, znany architekt Alberto Pinto. We wnętrzach odczuwa się ekskluzywny charakter miejsca. Pomieszczenia są eleganckie, wysmakowane, urządzone w sposób komfortowy i elegancki, ale bez ciężkiego przepychu.

Wizualną harmonię gwarantują delikatne, stonowane barwy, będące przedłużeniem słonecznych krajobrazów za panoramicznymi oknami, które dodatkowo rozświetlają jasne pomieszczenia dziennym światłem. We wnętrzach dominują szlachetne materiały, jak marmur, brąz i naturalne drewno. Apartamenty są nie tylko piękne, ale i bardzo funkcjonalne, wyposażone w inteligentne sterowanie oświetleniem i klimatyzacją. Meble do kuchni i łazienek dostarczyła luksusowa marka Bulthaup. 

Do dyspozycji mieszkańców jest całodobowa obsługa, w tym kamerdyner, serwis sprzątający, prywatna limuzyna z szoferem. Poza zaciszem swojego lokum, właściciele penthouse'a mogą także korzystać z ogólnodostępnych dla mieszkańców kompleksu rozrywek - centrum wellness z prywatnymi pokojami spa, sauny, a także tradycyjnych łaźni rosyjskiej i hammam. 

Projekt wnętrz: Alberto Pinto.

Zdjęcia i wizualizacje: Marzocco Group.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • Gość, 2015-04-18 11:27:56

    Rodowici mieszkańcy Monako są zwolnieni z obowiązku płacenia podatków, więc mogą sobie pozwolić na luksus.

POLECAMY W SERWISACH