Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Przestronnemu jasnemu salonowi nadano charakteru i elegancji poprzez pomalowanie jednej ze ścian na czarno i udekorowanie jej jasnymi obrazkami. Fot. Vastanhem.

Przestronnemu jasnemu salonowi nadano charakteru i elegancji poprzez pomalowanie jednej ze ścian na czarno i udekorowanie jej jasnymi obrazkami. Fot. Vastanhem.
  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 18 sty 2017 11:04 (aktualizacja: 19 sty 2017 10:50)

Piękne wnętrze - tak warto łączyć styl skandynawski z klasyką

Trzypokojowe mieszkanie urzeka kombinacją bieli, czerni i drewna. Tworzą one kapitalny efekt i zachęcają do pozostania we wnętrzu na dłużej.

W niewielkim wielorodzinnym budynku, położonym w pięknej okolicy na północy Szwecji zlokalizowano mieszkanie, które ujmuje swoją aranżacją. Połączenie klasyki ze stylem skandynawskim oraz wysmakowanymi, eleganckimi detalami zachwyci najbardziej wymagających malkontentów. 

Przestronnie i jasno

Po wejściu do mieszkania wita nas jasny hol z wysoką białą zabudową pod sufit, która wtapia się w białe ściany oraz wyeksponowanym na kontrastującym z bielą, ciemnoszarym panelu miejscem na powieszenie ubrań. Po prawej stronie możemy bezpośrednio udać się do kuchni lub też skierować swoje kroki w kierunki przestronnego, pięknego salonu. Po drodze miniemy schowaną w zlokalizowanym przy samym wejściu kubiku łazienkę. 

Salon zapewnia z kolei komunikację z sypialnią dla dwojga, pokojem dziecięcym oraz balkonem. Przestrzeń urządzono z dbałością o to, aby nadać jej charakter przestrzenności. Biały kolor na ścianach króluje we wszystkich pomieszczeniach. Wykorzystanie do maksimum powierzchni użytkowej zaowocowało wpisanymi w przestrzeń pod skosami półkami oraz wysoką zabudową na pionowych ścianach.

Urok kontrastów

Jasnemu wnętrzu charakteru dodają chętnie stosowane kontrasty. Spotkamy je nie tylko w holu, ale również w salonie i sypialni. Ścianę w pokoju dziennym, na której zlokalizowano komplet wypoczynkowy pomalowano na czarno, w kuchni powierzchnię nad blatem pokryto panelami w ciemnym kolorze, ścianę za łóżkiem w sypialni pokrywa piękna wzorzysta szaro-czarna tapeta.

Czarne są także różne niewielkie detale dekoracyjne, jak naklejka z motywem kontynentów nad stołem kuchennym, czy ozdobny abażur żyrandola w sypialni. Czerń i biel uzupełniają szarości i delikatne błękity, ożywiające wnętrze, ale wpisujące się w paletę chłodnych barw. Całość ociepla parkiet z dębowego drewna i widoczne drewniane belki stropowe. 

Mieszkanie wystawione na sprzedaż przez szwedzką agencję Vastanhem (www.vastanhem.se)

Zdjęcia: Vastanhem

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA