Podwieszane sufity z charakterystycznymi gzymsami wyznaczają poszczególne strefy użytkowe w otwartej przestrzeni dziennej. Projekt: Alexander James Interiors. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Podwieszane sufity z charakterystycznymi gzymsami wyznaczają poszczególne strefy użytkowe w otwartej przestrzeni dziennej. Projekt: Alexander James Interiors. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
04 marz 2015 10:19

Piękne wnętrze w klasycznym stylu. Zobacz elegancki dom

Eleganckie formy, angielski styl oraz stonowana kolorystyka rozgościły się w tym wnętrzu na dobre. Wytrwale czekają na swych właścicieli, którzy pokochają jego klasyczne oblicze.

Położony w malowniczej okolicy dom został zaprojektowany tak, by każdy mógł odnaleźć w nim wymarzony spokój, chwilę odpocząć – wziąć głęboki oddech i z nową energią przywitać każdy kolejny dzień. Zachęca do tego nie tylko widok przez imponujących rozmiarów okna, ale też stonowana kolorystyka wnętrza i jego subtelna, klasycyzująca aranżacja.

Bowiem skąpana w neutralnych szarościach przestrzeń tworzy idealne tło dla eleganckich mebli oraz stylowych dekoracji. Dodatkowo zaprojektowana została tak, by każdy, kto się tu wprowadzi mógł, poprzez drobne jedynie zmiany, w pełni ją spersonalizować.

Sercem domu jest salon. Z wygodnymi kanapami, eleganckimi stolikami i biokominkiem tworzy ciepłą, przytulną atmosferę – idealną do wypoczynku. Sofy ustawiono tak, by odpoczywając można było zarówno podziwiać widok za oknem, jak i oglądać ulubiony film czy po prostu buszujący w kominku żywy ogień. Ich klasycyzujące formy podkreślają lekkość aranżowanej przestrzeni, doskonale korespondując z licznymi elementami dekoracyjnymi.

Jednakże kwintesencję stylu klasycznego – i to tego w najlepszym angielskim wydaniu, odnajdziemy w jadalni. Jej otwartą przestrzeń organizuje imponujących rozmiarów drewniany stół, przy którym dumnie prezentują się tapicerowane, czarne krzesła rodem z Anglii. Eleganckie tafle luster, zawieszone tuż nad bufetem, multiplikują jej przestrzeń. Całość aranżacji ociepla drewniana podłoga w ciemnym wybarwieniu, doskonale uwypuklająca naturalny rysunek drewna. Spaja ona stylistycznie klasyczny wystrój otwartej strefy dziennej.

Z tego stylistycznego reżimu stanowczo wyłamuje się kuchnia. Urządzona w nowoczesnej konwencji w pełni podporządkowana została funkcjom użytkowym. Jest ergonomiczna i bardzo wygodna. Nie brak jej przy tym jednak elegancji i szyku. Lakierowane na wysoki połysk czekoladowe fronty licznych szafek dolnych nawiązują do kolorystyki klasycznych mebli kuchennych. Doskonale też korespondują z połyskującą bielą zamkniętych szafek górnych. Wysokiej jakości sprzęt AGD wydobywa użytkowy charakter przestrzeni, podkreślając jej luksusowy wymiar.

Na piętrze z kolei w pełni możemy cieszyć się klasycznym wystrojem zarówno sypialni, jak i łazienki. W pierwszej z nich dominują eleganckie beże i ciepłe brązy. Otulają one lekkie, lecz wyraziste formy mebli i dodatków. Liczne tkaniny dekoracyjne ocieplają wnętrze, na każdym kroku zaznaczając swoją obecność. Różnorodność faktur i wzorów – od pluszu tapicerowanego wezgłowia, poprzez satynowe tafty poduch i firan, aż do futrzanych, eleganckich narzut – sprawia iż wnętrze to jest nad wyraz przytulne. Nutę glamour wprowadza wzorzysta tapeta, która idealnie koresponduje z puszystą wykładziną.

W łazience natomiast powracają znane z parteru neutralne szarości. Stanowią one idealne tło dla minimalistycznego w swej formie wyposażenia – wolno stojącej wanny, podwieszanych sanitariatów czy superpłaskiego brodzika zabudowanego w płaszczyźnie podłogi. Wszystko to doprawione szczyptą luksusu, która roztacza swój zapach po całym domu.

Projekt: Alexander James Interiors.

Tekst: Urszula Tatur. Zdjęcia: Bartosz Jarosz. Stylizacja: Ewa Kozioł.

Dom jest rezydencją pokazową na osiedlu Ventana koło Warszawy.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • Ekspert Sztukaterii WMB, 2015-04-22 10:44:26

    Piękne klasyczne wnętrza udekorowane sztukaterią, o której nie wspomniano, a jest nieodłączną dekoracją wnętrz klasycznych. Widoczne listwy sufitowe, przypodłogowe, fasety oświetleniowe są jednymi z wielu elementów sztukaterii, dzięki którym pomieszczenie nabierze elegancji i stylu.

POLECAMY W SERWISACH