Piękny salon z otwarciem na antresolę i ogromnym przeszkleniem prezentuje się niezwykle. Jasne ściany, szare meble i drewniana podłoga czynią wystrój ponadczasowym. Projekt: arch. Michał Gąsiorowski. Fot. MG Projekt

Zobacz galerię [8 zdjęć]

Piękny salon z otwarciem na antresolę i ogromnym przeszkleniem prezentuje się niezwykle. Jasne ściany, szare meble i drewniana podłoga czynią wystrój ponadczasowym. Projekt: arch. Michał Gąsiorowski. Fot. MG Projekt
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
21 lut 2018 09:58

Piękny dom w tradycyjnym stylu. Zobacz projekt i wnętrza

Willa parkowa 4 to piękny dom, który z pewnością spodoba się miłośnikom tradycyjnych, klasycznych rozwiązań. Dom zaprojektowano jako parterowy z poddaszem możliwym do adaptacji w późniejszym terminie.

Dom parterowy, z poddaszem użytkowym, zbudowany na prostokątnej bryle przykrytej czterospadowym dachem, z dobudowaną częścią garażową. Architektura domu jest atrakcyjna, ale też stonowana i dyskretna. Dom nawiązuje do tradycji, ale w bardziej nowoczesnym współczesnym ujęciu.

Front domu ozdabia piękny półtora kondygnacyjny portyk wejściowy, z bocznymi przeszkleniami drzwi wejściowych i łukowym naświetlem. Od strony ogrodu atrakcję stanowią duże przeszklenia z poszczególnych pokoi, w tym największe wysokie przeszklenie salonu z pustką, otwierające się na zadaszony taras i ogród.

Jasne i komfortowe wnętrze

Reprezentacyjne drzwi wejściowe zapraszają do wnętrza willi. od strony ogrodu atrakcję stanowią duże przeszklenia z poszczególnych pokoi, w tym największe wysokie przeszklenie salonu z pustką, otwierające się na zadaszony taras i ogród.

Wnętrze parteru budynku podzielono funkcjonalnie na trzy części: cześć dzienną, z salonem z otwarciem przestrzennym na antresolę na poddaszu, kuchnią i holem, następnie na części gospodarczo – garażową, z dostępnymi z przedsionka garażem i kotłownią, oraz część nocną składającą się z trzech sypialni na parterze, oraz dodatkowych dwóch pokoi na poddaszu.

Zobacz również: Mały dom parterowy: doskonały projekt dla rodziny!

Poddasze - strych można dowolnie zagospodarować. Mogą tam się mieścić pokoje, albo też można tam pozostawić nieużytkowy strych nad parterem - dowolnie. Na parterze mamy dwie łazienki i dodatkowe wc, oraz pralnię przy sypialniach. Apartament rodziców ma własną łazienkę i garderobę.

Na poddaszu, jeśli strych jest zaadaptowany na poddasze, jest miejsce na dodatkową łazienkę. Dom jest zaprojektowany funkcjonalnie, praktycznie, ma wszystkie potrzebne pomieszczenia dla funkcjonowania pełnej rodziny. Dzięki strychowi jest tutaj zapas dodatkowej przestrzeni do wykorzystania. budynek ma dość prostą konstrukcję, nie powinien być trudny w budowie. Dzięki zastosowaniu energooszczędnych materiałów i instalacji, budynek będzie tani w późniejszej eksploatacji.

Parametry techniczne

koszt budowy (stan surowy zamknięty): 334.980 zł netto
pow. garażu: 36,30 m2
pow. pom. gospodarczych: 6,20 m2
pow. zabudowy: 282,78 m2
kubatura: 1.026,00 m3
wysokość domu: 7,86 m
kąt nachylenia dachu: 35º
min. wymiary działki: 27,86 x 25,54 m

Technologia wykonania

fundamenty – betonowe ławy, ściany z bloczków betonowych
ściany zewnętrzne – pustaki Porotherm 25 cm + styropian + tynk cienkowarstwowy
strop – monolityczny żelbetowy nad parterem
dach – dachówka 387,20 m2
elewacje – tynk cienkowarstwowy

Dom Willa parkowa 4. Projekt: arch. Michał Gąsiorowski. Fot. MG Projekt

To Cię również zainteresuje: Płytki ceramiczne. 10 trendów wzorniczych na 2018 rok

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH