Paryski apartament w klasycznym stylu. Fot. Westwing

Zobacz galerię [20 zdjęć]

Paryski apartament w klasycznym stylu. Fot. Westwing
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Marta Pancewicz
21 paź 2017 09:48

Piękny, klasyczny apartament francuskiego cukiernika

Co najbardziej uszczęśliwia właściciela tego pięknego paryskiego mieszkania? Podobno tort z kremem.

Cóż, w sumie trudno się dziwić. Frank Adrian Barron to cukiernicza gwiazda Instagrama znana szerzej jako @cakeboyparis. Jego wspaniałe przepisy i apetyczne zdjęcia śledzi cała Francja. Przyjrzyjmy się zatem bliżej wnętrzom, w których powstają prawdziwie bajkowe słodkości.

Kiedy stajemy w drzwiach eleganckiego apartamentu w dzielnicy Le Marais, Frank wita nas ubrany w długi, granatowy fartuch. Oczywiście właśnie przygotowuje ciasto. Podczas gdy w kuchni trwa magiczny rytuał i proste składniki zamieniają się w udekorowane białą czekoladą arcydzieło, Frank opowiada nam o początkach swojej kariery.

O życiu Franka z powodzeniem można by nakręcić dobry hollywoodzki film. Oto pewien sympatyczny Kalifornijczyk przeprowadza się do stolicy Francji i zaczyna robić ciasta inne niż te, do których przyzwyczajeni są jej mieszkańcy. Na początku wrzuca na Instagrama zdjęcia tortów i babeczek pieczonych na urodziny przyjaciół. W końcu odzywają się do niego lokalne piekarnie i znajomi znajomych. Zamówienia zaczynają się sypać jak z rękawa i… voilà!

Mimo dużej popularności Frank wciąż stara się traktować swoje cukiernicze eksperymenty jako hobby, znajdując również czas na organizację popołudniowych spotkań przy herbacie dla lokalnej amerykańskiej społeczności. „Żyję tu jak prawdziwy bon vivant”— śmieje się.

Czy w słodkim życiu naszego gospodarza czegoś brakuje? Oczywiście plaży. No i może niektórych amerykańskich składników do pieczenia. Na szczęście w tej ostatniej kwestii zawsze może liczyć na przesyłki od mamy.

Frank dzieli mieszkanie z chłopakiem i uroczym pieskiem o imieniu Parker. W przestronnym wnętrzu najbardziej urzekły ich duże okna w iście wersalskim stylu, pięć kominków (!) i wąski ogród zimowy, który łączy salon z sypialną, a jednocześnie pełni rolę palarni podczas towarzyskich spotkań.

Przytulny apartament w stylu klasycznym pełen jest gustownych dodatków, rzeźb i obrazów, często przywiezionych z licznych podróży. Frank jest w końcu absolwentem historii sztuki, a zatem: noblesse oblige!

Doskonałym przykładem harmonijnie urządzonego wnętrza jest salon, utrzymany w delikatnych odcieniach bieli i szarości. Od czasu do czasu pojawiają się też zabawne akcenty, takie jak wiszące w jadalni pompony. Do paryskiej elegancji udało się przemycić dużo kalifornijskiego luzu.

Prawie wszystkie skąpane w słońcu pokoje są ze sobą połączone. Z okien roztacza się wspaniały widok na tętniące życiem ulice Le Marais. Po drugiej stronie widać przykład typowej paryskiej architektury — piękny, stary budynek z kremowego kamienia. „Wygląda jak duży tort weselny, prawda?”— pyta Frank. Hmm, może faktycznie…

WASZE KOMENTARZE (2)

DODAJ KOMENTARZ
  • Krems, 2018-01-13 18:52:43

    Narobiliście ochoty na ciasto! No i wnętrze przepiękne. Ja jestem na etapie urządzania swojego mieszkania.
  • netka_90, 2017-10-23 08:59:36

    Świetne wnętrze! :) Więcej takich sesji proszę!

POLECAMY W SERWISACH