Salon miał być z założenia klasyczny. Ciepła przytulność to efekt obecności bejcowanego drewna, kremowej kolorystyki ścian i dodatków oraz miękkiej faktury tkaniny obiciowej na kanapach. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [10 zdjęć]

Salon miał być z założenia klasyczny. Ciepła przytulność to efekt obecności bejcowanego drewna, kremowej kolorystyki ścian i dodatków oraz miękkiej faktury tkaniny obiciowej na kanapach. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
27 sty 2012 10:07

Urządzamy klasyczne wnętrze: tkaniny, brązy, beże i drewno

Znajdujący się w Trójmieście dom powstał dla małżeństwa po 50. roku życia, ceniącego rozwiązania pod znakiem klasyki i spokojne stonowane kolory. Założeniem projektantów – Katarzyny i Michała Dudko – było stworzenie wnętrza klasycznego, a jednocześnie ciepłego i przytulnego.

Dla projektantów z gdyńskiej pracowni Formativ chlebem powszednim są raczej wnętrza nowoczesne, typowo miejskie, nawet minimalistyczne, dlatego zaprojektowanie domu w stylu klasycznym, choć jednocześnie pełnego nowoczesnych rozwiązań, było sporym wyzwaniem.

Przutulny i przestronny dom

Efekt okazał się w pełni zadowalający – i dla nich, i dla inwestorów. Powstało wnętrze ciepłe, przytulne i spokojne, a jednocześnie bardzo przestronne. Parter mieści duży salon, jadalnię, pokój telewizyjny, kuchnię i łazienkę. Na piętrze z kolei znalazła się sypialnia, pokój gościnny i duża łazienka.

Od początku było wiadomo, że wszystkie drewniane meble w domu będą wykonane na zamówienie – powstały w gdyńskiej Wytwórni Mebli Okrętowych Womeb (www.womeb.com.pl). Imponujące wrażenie robi zwłaszcza drewniana „fala” na ścianie w salonie, która pod skromniejszą postacią zagościła także w jadalni.

Ogromne kanapy, równie wielki stół w jadalni

Ciepły charakter pokoju dziennego podkreślają ogromne kanapy z Mebelplastu. Ich miękka, aksamitna w dotyku tkanina oraz ciepłe odcienie brązu tak przypadły do gustu inwestorom, że tą samą tkaniną obito także krzesła w jadalni oraz hokery przy barze.

Meblem, który zdecydowanie rzuca się w oczy (i wymagał od projektantów największego nakładu pracy) jest stół jadalniany w niebagatelnym rozmiarze 1,20 x 3,5 m. Jego blat wykonany został z dwóch rodzajów drewna – dębu naturalnego i bejcowanego. Aby zachować stabilność tak wielkiego mebla, środkową nogę przykręcić musiano do podłogi! Teraz jest prawdziwym królem przestronnej i pełnej światła jadalni.

Drewniany bar z bejcowanego dębu

Kuchnię od otwartej przestrzeni jadalni oddziela wykonany na zamówienie drewniany bar z bejcowanego dębu – wąska wstęga blatu wspina się na ścianę i sufit, zręcznie wydzielając część kuchenną, a jednocześnie dodając wyjątkowego uroku jadalni. Klasyczne hokery wręcz zapraszają, aby wypić tu lampkę wina czy szklaneczkę whisky.

Cała zabudowa kuchni również powstała na zamówienie – dolne szafki to dąb naturalny, górne oraz drewniana ściana mieszcząca sprzęt AGD – dąb bejcowany. Kompozytowy blat w ciepłym kolorze wykonany został z Rausolidu. Dopełnieniem wystroju wnętrza jest roleta rzymska. Do jej uszycia użyto tej samej stonowanej tkaniny, która znalazła się na klasycznych zasłonach w salonie.

Klasyczne łazienki

Podobnie jak cały dom, także łazienki są umiejętnym połączeniem klasycznych wzorów i nowoczesnych rozwiązań. W obu króluje niepodzielnie drewno.

Mniejsza łazienka na parterze zachwyca świetnie dobranymi odcieniami brązów – od ciemnego brązu blatu podumywalkowego i szafek (również wykonanych na zamówienie) po jaśniejszy brąz płytek oraz „drewniany” wzór linoleum na ścianie z sanitariatami.

Większa łazienka na piętrze, cała w brązach i bieli, to królestwo wolno stojącej wanny, która, obudowana płytkami, tworzy wraz z umiejętnie wkomponowaną kabiną prysznicową prawdziwy kąpielowy duet.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH