Półkola wokół okien, bogato rozmieszczone tkaniny i urokliwe akcenty dekoracyjne nadają mieszkaniu romantycznego wyrazu. Fot. Alvhem Makleri.

Zobacz galerię [13 zdjęć]

Półkola wokół okien, bogato rozmieszczone tkaniny i urokliwe akcenty dekoracyjne nadają mieszkaniu romantycznego wyrazu. Fot. Alvhem Makleri.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
27 paź 2014 14:15

W starej kamienicy. Urokliwe mieszkanie na poddaszu

Mieszkanie w kamienicy sprzed ponad stu lat zostało gruntownie odnowione. Klasyczne wnętrze urzeka jasnymi kolorami i ciepłym klimatem.

Na ostatnim piętrze starej kamienicy znajduje się urokliwe 50-metrowe mieszkanie. Pod skosami poddasza zlokalizowano funkcjonalne wnętrze, którego charakter tworzą bogate dekoracje. 

Do dyspozycji domowników jest jadalnia, połączona z kuchnią, z której możemy się bezpośrednio przedostać na balkon, łazienka z toaletą, salon oraz jedna sypialnia. Od samego holu wita nas dębowa drewniana podłoga w ciepłym kolorze oraz białe ściany o nieregularnej fakturze, nadające wnętrzu lekko rustykalny charakter.

Biel króluje w całym mieszkaniu. Ściany we wszystkich pomieszczeniach zostały albo pomalowane na biało, albo wykończone białymi płytkami. Wyjątkiem jest czarno-biała tapeta z motywem brzóz na jednej ze ścian w salonie. Wzór pięknie eksponuje białe belki stropowe oraz dodatkowo optycznie powiększa wysokość pomieszczenia. Biel na ścianach ocieplają drewniane elementy i kolorowe przytulne tkaniny.

Mieszkanie urządzono z troską o wykorzystanie do maksimum przestrzeni we wnętrzu. Miejsca pod skosami zabudowano praktycznymi półkami, wykorzystano przestrzeń we wnękach okiennych, w zakamarkach, powstałych w strukturze ścian poustawiano dekoracje. Całość wnętrza urzeka domowym klimatem, zamkniętym w świeżą białą oprawę.

Mieszkanie wystawione na sprzedaż przez szwedzką agencją Alvhem Makleri.

Zdjęcia: Alvhem Makleri.

 

WASZE KOMENTARZE (2)

DODAJ KOMENTARZ
  • Werka , 2015-04-20 15:18:27

    To fakt, moim zdaniem też na przykład meble drewniane lepiej prezentowałyby się w takim klimacie. Ale wiadomo, każdy ma inny gust.
  • Graża, 2015-03-12 15:00:33

    W starej kamienicy to wyobrażałam sobie antyki z Warszawskich Targów Antyków a nie nowoczesne wnętrze

POLECAMY W SERWISACH