Otwarta przestrzeń dzienna urządzona została w bieli. Strefę telewizyjną oddzielono od wypoczynkowej ażurowymi panelami. Projekt: Agnieszka Ludwinowska. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [14 zdjęć]

Otwarta przestrzeń dzienna urządzona została w bieli. Strefę telewizyjną oddzielono od wypoczynkowej ażurowymi panelami. Projekt: Agnieszka Ludwinowska. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
05 paź 2016 12:50

Białe wnętrze ocieplone drewnem. Piękny dom pod Warszawą

Elegancki dom został urządzony w bieli. To ona roztacza swą subtelną aurę przez lekkie formy mebli. Całość ociepla przytulny kolor drewna.

Położony w okolicach Warszawy dom zgodnie z życzeniem inwestorów miał zostać urządzony w duchu minimalistycznym. Zmęczeni klasycznym wystrojem wnętrz właściciele chcieli by ich wymarzony dom stał się oazą spokoju, a nie muzeum rzeczy niepotrzebnych. Do współpracy nad koncepcją wystroju swego lokum zaprosili architekt Agnieszkę Ludwinowską, która wychodząc naprzeciw oczekiwaniom inwestorów postawiła na biel – kolor lekki, świeży i wytworny. To on spowija całe minimalistyczne wnętrze nadając przestrzeni eteryczny charakter.

Biała jest bowiem cała strefa dzienna – od okładzin ściennych i podłóg poczynając, poprzez meble, na niezbędnych dodatkach kończąc. Biała jest też część nocna z przestronną sypialnią małżeńską oraz dużą łazienką. I choć biel jest wszędzie, nie jest tu jednak sterylnie. To zasługa drewna, które dyskretnie ociepla całość. Fornir w wybarwieniu frake, który konsekwentnie przewija się przez całą aranżację, stosowany jest z niezwykłym wyczuciem. Na dolnej kondygnacji jest tylko dodatkiem eksponującym biel i pozwalającym docenić jej urok oraz czar. Na piętrze nieco bardziej wybija się z tła.

Otwarta strefa dzienna jest jasna i przestronna, urządzona jednak niezwykle spójnie, harmonijnie, a przy tym z wielką dbałością o szczegóły. I choć przestrzeń ta pozostaje otwarta, widać tu wyraźny podział na funkcje. Kuchnia płynnie łączy się z jadalnią, jest jednak od niej subtelnie oddzielona, a salon podzielono na dwie ministrefy – wypoczynkową z eleganckimi fotelami i stolikiem kawowym oraz telewizyjną, którą od reszty parteru separują dekoracyjne panele. Sama nowoczesna kuchnia urządzona została minimalistycznie.

Zabudowę dolną zdobi fornir drewna frake, który został powtórzony na ścianie nad blatem. Zabieg ten pozwolił ograniczyć do minimum kolorystykę we wnętrzu, ale też stworzyć oryginalną dekorację kuchni. Utrzymane w bieli szafki górne z kolei korespondują z przestronną wyspą, tworząc przy tym subtelne tło dla salonowej aranżacji. Stąd już tylko krok do jadalni. Organizuje ją duży stół, przy którym na co dzień swobodnie może zasiąść sześć osób. Wykonany z drewna doskonale eksponuje ulubioną zastawę państwa domu – nowoczesną porcelanę marki Villeroy&Boch. Oczywiście w białym kolorze.

Jadalnię od salonu oddziela drewniana ława, będąca kolejnym elementem wystroju wnętrza, który służy wyznaczaniu optycznych granic między strefami. Obie przestrzenie łączą kolaże hiszpańskiego artysty Antoniego Mora, będące artystyczną wariacją na temat kobiety. Utrzymane w szarościach doskonale wpisują się w białe tło. Elegancki charakter przestrzeni podkreślają także liczne detale aranżacyjne – białe lampy kształtem odwołujące się do formy kwiatu, lekkie, ażurowe panele oddzielające strefę wypoczynku od strefy telewizyjnej, czy też obłe formy ograniczonych do minimum mebli.

Podobną stylistykę odnajdziemy także na piętrze. Tu jednak lekka i świeża biel daje nieco więcej miejsca do popisu drewnu. To ono bowiem stało się głównym motywem zdobniczym małżeńskiej sypialni oraz przylegającej do niej łazienki. Ten szlachetny materiał, podobnie jak w części telewizyjnej, zdobi jedną ze ścian – tę za wezgłowiem łoża. Z niego wykonane są też wszystkie meble – od łóżka poczynając, poprzez szafki nocne, na komodach kończąc.

To także drewno spaja wizualnie przestrzeń sypialni z łazienką, która pod względem estetycznym, jak i funkcjonalnym w pełni oddaje założenia koncepcji aranżacji całego domu. Jest tu nowocześnie, minimalistycznie, a przy tym wytwornie.

Tekst: Urszula Tatur.

Projekt: arch. Agnieszka Ludwinowska, Aguzi Studio.

Zdjęcia: Bartosz Jarosz. Stylizacja: Ewa Kozioł.

 

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • Brak danych Brak danych, 2016-01-21 12:04:54

    Biel we wnętrzach jest bardzo uniwersalna i daje nieograniczone możliwości. Mój salon projektowała pani architekt z biura Livingbox i właśnie w takiej kolorystyce jest urządzony. Zróżnicowana tonacja i subtelne dodatki świetnie sie komponują.

POLECAMY W SERWISACH