Trudno wyobrazić sobie taki dom bez tarasu, z którego można by podziwiać krajobraz. Fot. Fougeron Architecture.

Zobacz galerię [18 zdjęć]

Trudno wyobrazić sobie taki dom bez tarasu, z którego można by podziwiać krajobraz. Fot. Fougeron Architecture.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Justyna Łotowska
13 maj 2014 08:45

Dom w krajobrazie. Tak się mieszka w słonecznej Kalifornii!

Imponujący nowoczesny dom, położony nad stromym brzegiem Oceanu Spokojnego w słonecznej Kalifornii to dzieło pracowni Fougeron Architecture. Zobaczcie, jak można mieszkać w zgodzie z naturą, a przy tym luksusowo!

Wakacyjny dom stanął nad samym brzegiem oceanu, w kalifornijskiej Carmel Valley Village. W założeniu skrajnie minimalistyczny, nowoczesny budynek miał być ściśle związany z otaczającym go, spektakularnym krajobrazem Południowego Wybrzeża. Miał być w niego idealnie wkomponowany. I to się udało pierwszorzędnie!

W środku - szlachetny minimalizm

Ogromne przeszklenia, naturalne materiały, nowoczesne, a przy tym proste rozwiązania - takie miało być wnętrze. W domu znajdują się trzy sypialnie, otwarta część dzienna, biblioteka, a wszystko urządzone w zgodzie ze smakiem i minimalistycznymi trendami.

Przestrzeń dzienna jest całkowicie otwarta, a dzięki przeszkleniom i wysokim sufitom - jasna i pełna światła. Znajduje się tu część wypoczynkowa z prostym szarym narożnikiem, jadalnia i otwarta kuchnia z równie prostą białą zabudową.

Uwagę zwraca spektakularna, całkowicie przeszklona biblioteka, będąca łącznikiem między dwiema częściami domu. Lektura w blaksu kalifornijskiego słońca? Tu jest to jak najbardziej możliwe. Podobnie jak sen z widokiem na ocean czy kąpiel w świetle gwiazd,

Źródło zdjęć: Gougeron Architecture, www.fougeron.com

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH