Jadalnia w całości w drewnie: sufity, podłogi, nawet stół. Tylko krzesła wyłamują się z tej dominacji. Fot. Ulysee Lemerise Bouchard, YUL Photo.

Zobacz galerię [14 zdjęć]

Jadalnia w całości w drewnie: sufity, podłogi, nawet stół. Tylko krzesła wyłamują się z tej dominacji. Fot. Ulysee Lemerise Bouchard, YUL Photo.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Justyna Łotowska
11 marz 2014 05:56

Drewno wraca do łask. Boazeria w nowoczesnym wnętrzu

Nowoczesny minimalistyczny dom w całości urządzony został przy pomocy naturalnego drewna. Zobacz, jak może wyglądać wnętrze w uważanej do niedawna za niemodną boazerii.

La Grange to rezydencja znajdująca się w kanadyjskim regionie Charlevoix (Quebec). Zaprojektowana przez studio projektowe MU Architects bryła nawiązywać miała do tradycyjnego wiejskiego budownictwa, twórczo je reinterpretując, i na zewnątrz, i w wystroju wnętrz, co też udało się pierwszorzędnie.

Naturalne drewno podstawą aranżacji

Najbliższe otoczenie domu - piękne kanadyjskie lasy, malownicza rzeka Św.Wawrzyńca - wszystko to stało się inspiracją do naturalnej aranżacji wnętrza. Naturalnej, ale w minimalistycznym surowym stylu. Na najniższej kondygnacji znalazły się tu pokoje dziecięce oraz bawialnia.

Tutaj, podobnie jak na pozostałych piętrach ściany (w czasem także podłogi) konsekwentnie ubrano w naturalne drewno. Wyposażenie wnętrz ograniczono do minimum: drewniany rysunek jest więc tym bardziej widoczny. Od wejścia dominuje w aranżacji i sprawia, że inne materiały stają się jedynie tłem.

Poza drewnem we wnętrzu pojawia się także surowy beton oraz stal - to dzięki nim pomieszczeni anabrały minimalistycznego charakteru, zauważalnego zwłaszcza w otwartej przestrzeni dziennej.

Industrialna kuchnia

Kuchnia znalazła się w zupełnie otwartej przestrzeni dziennej, co dodatkowo jeszcze dodało jej charakteru. Duża szara bryła wyspy kuchennej dominuje we wnętrzu - szara betonowa kolorystyka, industrialne widowiskowe lampy, a przede wszystkim ogromne palenisko: wszystko to sprawia, że bynajmniej nie mamy wrażenia jakbyśmy byli w skansenie! Całość jest nowoczesna i awangardowa. 

Współczesnego sznytu dodają także duże przeszklenia otwierające dom na leśny krajobraz. Widać to zwłaszcza w pokoju dziennym - z prostych nowoczesnych kanap możemy do woli podziwiać piękne widoki. 

Źródło zdjęć: MU Architecture.

Fot. Ulysee Lemerise Bouchard, YUL Photo.

 

 

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • lejdidi, 2015-09-14 13:08:59

    bardzo mi się podoba jadalnia w całości zrobiona w drewnie. czy przy takim rozwiązaniu kładzie sie na ściany taki sam typ desek jak podłogowe? A jeśli to jakiś specjalny rodzaj, czy mogliby mi państwo powiedzieć, który z producentów ma takie panele ścienne w asortymencie? Będziemy jechali do tej hurtowni w tym tygodniu po całościowe zakupy remontowe, więc wolałabym mieć już rozeznanie

POLECAMY W SERWISACH