Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Jadalnia w całości w drewnie: sufity, podłogi, nawet stół. Tylko krzesła wyłamują się z tej dominacji. Fot. Ulysee Lemerise Bouchard, YUL Photo.

Jadalnia w całości w drewnie: sufity, podłogi, nawet stół. Tylko krzesła wyłamują się z tej dominacji. Fot. Ulysee Lemerise Bouchard, YUL Photo.
  • Autor: Justyna Łotowska
  • 11 marz 2014 05:56 (aktualizacja: 11 marz 2014 08:10)

Drewno wraca do łask. Boazeria w nowoczesnym wnętrzu

Nowoczesny minimalistyczny dom w całości urządzony został przy pomocy naturalnego drewna. Zobacz, jak może wyglądać wnętrze w uważanej do niedawna za niemodną boazerii.

La Grange to rezydencja znajdująca się w kanadyjskim regionie Charlevoix (Quebec). Zaprojektowana przez studio projektowe MU Architects bryła nawiązywać miała do tradycyjnego wiejskiego budownictwa, twórczo je reinterpretując, i na zewnątrz, i w wystroju wnętrz, co też udało się pierwszorzędnie.

Naturalne drewno podstawą aranżacji

Najbliższe otoczenie domu - piękne kanadyjskie lasy, malownicza rzeka Św.Wawrzyńca - wszystko to stało się inspiracją do naturalnej aranżacji wnętrza. Naturalnej, ale w minimalistycznym surowym stylu. Na najniższej kondygnacji znalazły się tu pokoje dziecięce oraz bawialnia.

Tutaj, podobnie jak na pozostałych piętrach ściany (w czasem także podłogi) konsekwentnie ubrano w naturalne drewno. Wyposażenie wnętrz ograniczono do minimum: drewniany rysunek jest więc tym bardziej widoczny. Od wejścia dominuje w aranżacji i sprawia, że inne materiały stają się jedynie tłem.

Poza drewnem we wnętrzu pojawia się także surowy beton oraz stal - to dzięki nim pomieszczeni anabrały minimalistycznego charakteru, zauważalnego zwłaszcza w otwartej przestrzeni dziennej.

Industrialna kuchnia

Kuchnia znalazła się w zupełnie otwartej przestrzeni dziennej, co dodatkowo jeszcze dodało jej charakteru. Duża szara bryła wyspy kuchennej dominuje we wnętrzu - szara betonowa kolorystyka, industrialne widowiskowe lampy, a przede wszystkim ogromne palenisko: wszystko to sprawia, że bynajmniej nie mamy wrażenia jakbyśmy byli w skansenie! Całość jest nowoczesna i awangardowa. 

Współczesnego sznytu dodają także duże przeszklenia otwierające dom na leśny krajobraz. Widać to zwłaszcza w pokoju dziennym - z prostych nowoczesnych kanap możemy do woli podziwiać piękne widoki. 

Źródło zdjęć: MU Architecture.

Fot. Ulysee Lemerise Bouchard, YUL Photo.

 

 

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA