Kuchnię urządzono w centrym domu. Ściany utrzymano w kolorystyce harmonizującej z resztą wnętrza. Tym co zaznacza obecność aneksu kuchennego są białe meble. Projekt: Z-AXIS Design. Fot. Hey!Cheese Photography

Zobacz galerię [11 zdjęć]

Kuchnię urządzono w centrym domu. Ściany utrzymano w kolorystyce harmonizującej z resztą wnętrza. Tym co zaznacza obecność aneksu kuchennego są białe meble. Projekt: Z-AXIS Design. Fot. Hey!Cheese Photography
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
05 maj 2016 10:07

Eleganckie wnętrze w drewnie: tak wygląda dom po remoncie

Mały stary dom wymagał sporego remontu. Architektom udało się przeobrazić go w eleganckie, minimalistyczne wnętrze skąpane w drewnie.

Mały stary dom zlokalizowany w tajwańskiej metropolii Taichung wymagał sporego remontu z uwagi na swój wiek oraz niechcianych domowników w postaci wilgoci i pleśni.

Architekci z pracowni Z-AXIS DESIGN przeobrazili ten wiekowy budynek w nowoczesne wnętrze, w którym panuje prostota i minimalizm. Delikatnie dopracowali oni organizację pomieszczeń, tak aby odpowiadała ona potrzebom domowników. Zaplanowano dodatkowy gabinet oraz schowek, w którym można pomieścić wszelkie rupiecie i szpargały, co ułatwia utrzymanie eleganckiego minimalizmu.

Dom ma nowoczesny układ przestrzeni, nietypowy dla tradycyjnego budownictwa na Tajwanie. Kuchnia jest otwarta i zlokalizowana w centrum domu, podczas, gdy zazwyczaj zamyka się ją w oddzielnym pomieszczeniu. Wchodząc do domu, domownicy widzą najpierw salon, jadalnię oraz gabinet, które stopniowo wyłaniają się w jednej linii.

Dzięki otwartej przestrzeni dom zyskał nowoczesny charakter i wrażenie przestronności, które dodatkowo potęguje użycie transparentnej ścianki działowej przesłaniającej strefę ze schowkiem i gabinetem zamiast solidnej, litej ściany.

We wnętrzu dominuje drewno oraz ciemnobrązowy odcień metalu. Architekci chcieli za sprawą kolorów i materiałów osiągnąć wrażenie stabilności i czystości przestrzeni. W domu znajdują się trzy sypialni - każda urządzona nieco inaczej, aby zadowolić przyszłych mieszkańców tych pomieszczeń. Wzrok przyciąga zwłaszcza piękna, stylowa sypialnia z ciemnozielonymi stylizowanymi panelami na ścianie.

Projekt: arch. Way Lin, arch Afra Kao, Z-AXIS DESIGN, www.facebook.com/zaxis.design

Zdjęcia: Fot. Hey!Cheese Photography

 

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • Gość, 2016-06-20 15:23:25

    Ja mam mieszkanie w dużej mierze dzięki programowi dofinansowania MDM - Mieszkanie dla Młodych. Myślę, na swoim przykładzie, że warto skorzystać.

POLECAMY W SERWISACH