Nowoczesne mieszkanie urządzono w stylu minimalistycznym. Oszczędność w doborze dodatków i ekonomia projektu sprawiły, że udało się wygospodarować oddzielne pomieszczenie na gabinet z pojemną biblioteczką. Projekt: 81.WAW.PL. Fot. Rafał Kłos.

Zobacz galerię [6 zdjęć]

Nowoczesne mieszkanie urządzono w stylu minimalistycznym. Oszczędność w doborze dodatków i ekonomia projektu sprawiły, że udało się wygospodarować oddzielne pomieszczenie na gabinet z pojemną biblioteczką. Projekt: 81.WAW.PL. Fot. Rafał Kłos.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
28 sty 2016 08:50

Funkcjonalne wnętrze: mieszkanie z ukrytym gabinetem

Właściciele mieszkania potrzebowali gabinetu do pracy. Nie chcieli jednak, aby rzucał się w oczy. Architekci postanowili maksymalnie powiększyć strefę dzienną i tak wygospodarować miejsce na gabinet.

Nowoczesne mieszkanie na warszawskim Służewcu zaprojektowane przez architektów z pracowni 81.WAW.PL to wnętrze dla ludzi ceniących wysoką jakość i nieoczywiste rozwiązania. Mieszkanie jest nie tylko piękne, ale i praktyczne.

Podstawą zabudowy jest drewniany kubik, który stanął pośrodku części dziennej. Taka bryła jest bardzo funkcjonalna: z jednej strony spełnia rolę szafy, zaś od strony korytarza ukryta jest wnęka, która służy jako siedzisko. Siedzisko z kolei może być wykorzystywane na kilka sposobów. Możemy usiąść i założyć buty lub też odłożyć torebkę po wejściu do mieszkania. Pod siedziskiem znajduje się szuflada na obuwie – wyjaśnia arch. Anna Paszkowska-Grudziąż.

Jasne wnętrze nowoczesnego mieszkania to stonowana kolorystyka, wysokiej jakości elementy wykończeniowe i klasyczne drewno. Na ścianach dominuje biel, która została przełamana naturalnym kolorem dębowej podłogi. W takiej tonacji zaaranżowana jest strefa dzienna. Przestrzeń holu, korytarza, kuchni, jadalni oraz salonu oddzielono kamiennym pasem biegnącym w podłodze, w który wpisane zostały deski.

W mieszkaniu znalazły się dwie łazienki - jedna dla gości, druga dla domowników. Łazienka mieszkańców to konsekwentny, minimalistyczny styl – biała kamienna podłoga, drewniana umywalka i wanna. Dla podkreślenia wrażenia symetrii projektanci ujęli wannę w ramę z czarnego klasycznego marmuru oraz zaproponowali dwie symetryczne liniowe lampy. Umywalka, podobnie jak w łazience gościnnej, została specjalnie zaprojektowana i wykonana z kamienia.

Symetria, ład i harmonia rządzą także w sypialni. Łóżko obite szarą tapicerką i z wezgłowiem na całą wysokość pomieszczenia zostało wkomponowane w centralnym punkcie pokoju na wprost wejścia. Po prawej stronie łóżka znajdował się komin, który musiał pozostać na miejscu. Dlatego, aby podtrzymać efekt symetrii, architekci po lewej stronie łóżka dostawili element o identycznym kształcie, ale w formie mebla. Stoi na tyle blisko łóżka, że spełnia funkcję szafki nocnej, a powyżej jest tradycyjną szafką.

Źródło: Materiały prasowe 81.WAW.PL

Projekt: 81.WAW.PL

 

 

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • Jan K, 2016-01-29 09:48:01

    Ukryty gabinet super pomysł :)

POLECAMY W SERWISACH