Za przesuwnymi białymi drzwiami ukryto, wykończoną na czerwono, sypialnię. Po zamknięciu drzwi chowa się ona w ścianę, a przy otwartych drzwiach nadaje wnętrzu koloru i przytulniejszego charakteru. Fot. Nicholas Gurney.

Zobacz galerię [9 zdjęć]

Za przesuwnymi białymi drzwiami ukryto, wykończoną na czerwono, sypialnię. Po zamknięciu drzwi chowa się ona w ścianę, a przy otwartych drzwiach nadaje wnętrzu koloru i przytulniejszego charakteru. Fot. Nicholas Gurney.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
26 wrz 2014 10:37

Małe i kompaktowe mieszkanie. Sposób na 27 metrów

Niewielkie mieszkanko typu studio przeszło niesamowitą metamorfozę. Kreatywnie potraktowana przestrzeń zachwyca pomysłowością!

Dzięki odważnemu projektowi australijskiego architekta Nicholasa Gurney, małe mieszkanko na przedmieściach Sydney nie tylko wydaje się większe, ale też zachwyca pomysłowymi rozwiązaniami i funkcjonalnością.

Po wejściu do mieszkania oczom naszym ukazuje się czarna, matowa kuchnia, zlokalizowana na najdalej położonej ścianie. Prowadzą do niej po jednej stronie wysokie okna, po drugiej – gładkie białe powierzchnie dużych przesuwnych drzwi. Białe sufity, ściany i zabudowa wraz z połyskującą delikatnie szarą marmurową podłogą zapraszają nas do sterylnego wnętrza, w którym jedynym akcentem dekoracyjnym zdaje się być długa, czarna lampa.

Energetyzujące i kolorowe

Po rozsunięciu wysokich na całą ścianę drzwi, wnętrze nabiera soczystego energetyzującego wyrazu. Zawdzięczające swoją nazwę kreskówkowej postaci mieszkanie Mighty Mouse oferuje domownikom paletę różnorodnych barw: od czerni, przez czerwień, po kolor żółty. W ścianę schowaną za drzwiami wbudowano w intensywnie żółtą biblioteczkę oraz funkcjonalny kubik, w którym zlokalizowano sporych rozmiarów łóżko.

Przestrzeń sypialną wykończono soczystą czerwienią. Wokół łóżka zlokalizowano praktyczne szafy, które można wykorzystać np. jako garderobę. Znaleziono nawet miejsce na montaż niewielkiej lampki nocnej oraz towarzyszącą jej podręczną półkę.

Dzięki ekonomicznemu zagospodarowaniu przestrzeni, mimo niewielkiego metrażu, mieszkanie nie wygląda na małe, a nawet sprawia wrażenie przestronnego. Proste środki wyrazu zamknięte w minimalistyczną formę zachwycają i zachęcają do wypoczynku wewnątrz tego niewielkiego, urokliwego wnętrza.

Projekt: Nicholas Gurney.

Zdjęcia: Nicholas Gurney.

 

WASZE KOMENTARZE (2)

DODAJ KOMENTARZ
  • domynamapie.pl, 2017-10-20 09:47:36

    super pomysł ;) idealny dla młodych osób, które nie chcą inwestować dużych środków w mieszkanie, a jednocześnie chcą posiadać własny kąt.... i to odznaczający się bardzo oryginalną aranżacją wnętrza.
  • i-budowlany.pl, 2014-09-29 23:43:11

    Idealne rozwiązanie dla tych, co nie lubią ścielić łóżka ;) No i dobry pomysł z gresem na podłodze.

POLECAMY W SERWISACH