Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Proj. wnętrza arch. Katarzyna Merta-Korzniakow. Fot. Bartosz Jarosz.

Proj. wnętrza arch. Katarzyna Merta-Korzniakow. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: Justyna Łotowska
  • 06 kwi 2014 16:33 (aktualizacja: 08 kwi 2014 08:06)

Małe mieszkanie: otwarta kuchnia się sprawdzi!

Aranżacja wnętrza jest nowoczesna i prosta. Biała kuchnia dosłownie lśni świeżości. To doskonały sposób na optycznie powiększenie mieszkania.

Mieszkanie zaprojektowane przez arch. Katarzynę Mertę-Korzniakow to pomysł dla tych, którzy cenią nowoczesne rozwiązania, prostotę, minimalizm oraz monochromatyczne kolory. Wnętrze zaaranżowano w bieli, czerni i szarościach, z elementami naturalneg drewna. 

Cześć dzienna: w całości otwarta

W otwartej przestrzeni pokoju dziennego znalazła się strefa wypoczynkowa, biała otwarta kuchnia w formie aneksu oraz jadalnia. Strefę wypoczynkową tworzy wygodny szary narożnik zestawiony z prostymi czarnymi meblami na wysoki połysk. Tuż obok projektantka umieściła jadalnię. Przy nowoczesnym szklanym stole stanęły krzesła z tworzywa sztucznego - transparetnte i czarne. Dodają tej części wnętrza nowoczesnego charakteru,  dzięki swojej lekkiej formie nie zagracają przestrzeni.

Uwagę zwraca również utrzymana w nowoczesnym stylu kuchnia. Otwarta na salon, zaaranżowana w formie aneksu, jest z pewnością najbardziej charakterystycznym elementem tego wnętrza. Nowoczesne bezuchwytowe szafki lśnią nieskazitelną bielą. Białe jest też wyposażenie AGD, zlewozmywak, bateria, szkło nad blatami, same blaty, a nawet roleta rzymska w znajdującym się nad zlewozmywakiem oknie. Ściany ozdabia delikatny kobiecy wzór, który dodaje kuchni leżejszego, subtelnego charakteru. 

Sypialnia w bieli i czerni

 Prywatną część mieszkania tworzy wysmakowana biało-czarna sypialnia. Czarne nowoczesne łóżko zestawiono tu z białą minimalistyczną zabudową, a pięknym akcentem jest zwłaszcza stylowa czarna lampa. Białe rolety rzymskie dodają lekkości aranżacji, a jednocześnie stanowią ochronę przed słońcem.

Z sypialni już tylko krok do łazienki, w której na drewnianej szafce króluje dwie okrągłe szklane umywalki, nietypowy, a więc tym bardziej zwracający uwagę akcent. W duecie z podtynkowymi minimalistycznymi bateriami tworzą stylową całość. 

PROJEKTANT

Katarzyna Merta-Korzniakow

Architektura Wnętrz

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA