Projekt: Mus Architects. Fot. Janina Tynska

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Projekt: Mus Architects. Fot. Janina Tynska
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
22 sie 2017 15:00

Małe wnętrze - tak zaprojektowano mieszkanie w krakowskiej kamienicy

Charakter wnętrza stworzył szkielet brył lewitujących w przestrzeni. Czarne ramy porządkują program funkcjonalny akcentując jego elementy składowe.

Mieszkanie mieści się w odrestaurowanej starej kamienicy położonej w doskonałej lokalizacji (pod Wawelem) w Krakowie. Lokal jest nieduży ma powierzchnię 46 m2, ale wysokość 330 cm w świetle pomieszczenia pozwoliła myśleć o lokalnym nawarstwieniu funkcji użytkowych i wytworzeniu antresoli. Analizując wymagania i tryb życia domowników zmaksymalizowano otwartą przestrzeń dzienną (salon) i wytworzono ponad pasem wejściowym mieszkania sypialnię na antresoli.

W przestrzeni mieszkania wydzielono zatem strefy wejściową z holem i szafą, otwartą kuchnią z jadalnią i po drugiej stronie łazienką, Salon, wydzielony pokój dzieci oraz strefę sypialni powyżej (nad wejściem do mieszkania, kuchnią i łazienką) na antresoli podzielonej na sypialnię główna (wydzieloną z przestrzeni salonu) i sypialnię dzieci (dostępną z pokoju dzieci). Z uwagi na tryb życia rodziny mieszkanie nie jest użytkowane na co dzień a jest głownie „własną przystanią”, punktem spotkań, jednym z miejsc w przestrzeni życiowej rodziny.

Dzięki przyjętej aranżacji przestrzeni można było na małej powierzchni wypełnić pożądany plan funkcjonalny i jednocześnie zachować otwartość przestrzeni dziennej otwierając się na niewątpliwe atuty miejsca – wysokie wnętrze, atrakcyjny balkon i duże okna oraz to, co znajduje się na zewnątrz domu.

Mieszkanie zostało zaprojektowane funkcjonalnie i nowocześnie. Język artykulacji estetycznej jest zwarty i minimalistyczny, a układ przestrzeni czytelny i dopasowany do potrzeb domowników.

We wnętrzu dominuje biel uzupełniona drewnem jesionowym i czarnym szkieletem brył lewitujących w przestrzeni, które porządkują i akcentują elementy kompozycji. Całość kompozycji dopełniają wolnostojące meble znanych i cenionych producentów.

Projekt wnętrza: Mus Architects. Zdjęcia: Janina Tynska

Więcej inspiracji na aranżację wnętrz TUTAJ

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH