Z zewnątrz domek przypomina dziwnego, prehistorycznego ptaka lub... statek kosmiczny. Projekt: Architekturbüro Jungmann&Aberjung Design Agency. Fot. DI Lukas Jungmann/Familie Pitterl.

Zobacz galerię [14 zdjęć]

Z zewnątrz domek przypomina dziwnego, prehistorycznego ptaka lub... statek kosmiczny. Projekt: Architekturbüro Jungmann&Aberjung Design Agency. Fot. DI Lukas Jungmann/Familie Pitterl.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
07 paź 2016 08:59

Mały dom z nowoczesnym wnętrzem

Ciekawa forma bryły kształtem przywodzi na myśl dziwnego ptaka lub UFO. W środku z kolei wita nas nowoczesne wnętrze w całości wykończone drewnem.

Położony w austriackich Alpach domek, który przewrotnie został nazwany Ufogel (Ufo-ptak z niemieckiego) intryguje swoją architekturą - zarówno bryły, jak i wnętrza. 

Z zewnątrz wsparty na metalowych nogach po jednej stronie, a po drugiej posadowiony na długim elemencie konstrukcji, który wygląda niczym dziób ptaka, przyjął geometryczną formę asymetrycznego pięciościanu wykończonego... tradycyjnym drewnianym gontem. Ta przedziwna, fascynująca mieszanka to jednak zaledwie przedsmak tego, co zastaniemy w środku. 

Zaledwie 45-metrowa przestrzeń jest multifunkcyjna i obejmuje wszystko, co potrzebne domownikom do wygodnego funkcjonowania: salon, aneks kuchenny wc i przeszklony prysznic. Na antresoli znajduje się także obszerne, podwójne łóżko oraz mniejsze, oddzielone od niego ścianą, a od reszty pomieszczenia zasłoną.

To co od razu przykuwa wzrok to wykończenie wnętrza, które jest całkowicie drewniane. Ściany, sufit, podłogi, stół jadalniany, ława przy stole czy nawet zabudowa kuchenna wykonane są z naturalnego drewna (choć w kuchni powierzchnię roboczą zabezpieczono stalą). 

Zaokrąglone powierzchnie sufitu zestawione z ostrymi kątami dużych okien, które wpuszczają do wnętrz dużą ilość naturalnego światła i odsłaniają widok na alpejskie krajobrazy, tworzą iście kosmiczną kompozycję.

Co więcej, każdy może doświadczyć mieszkania w takim domku, gdyż jest on wynajmowany gościom. Nocleg dla dwóch osób kosztuje 120 Euro, a wrażenia będą z pewnością niezapomniane. 

Projekt: Architekturbüro Jungmann&Aberjung Design Agency.

Zdjęcia: DI Lukas Jungmann/Familie Pitterl.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH