Salon i kuchnia stanowią wspólną przestrzeń, oddzielana umownie przez podtrzymującą strop drewnianą belkę i półwysep kuchenny. Ten z kolei może pełnić funkcję niewielkiego, praktycznego baru. Fot. Vostok Design.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Salon i kuchnia stanowią wspólną przestrzeń, oddzielana umownie przez podtrzymującą strop drewnianą belkę i półwysep kuchenny. Ten z kolei może pełnić funkcję niewielkiego, praktycznego baru. Fot. Vostok Design.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
22 wrz 2014 13:22

Męskie wnętrze: zobacz jak odmieniono małą kawalerkę

35 metrów kwadratowych. Mieszkanie o tak niewielkiej powierzchni zastali architekci z krakowskiego biura Vostok Design.

W niewielkim mieszkanku był podwieszany sufit. Po dokładnej inspekcji wnętrza, architekci postanowili go rozebrać, wyeksponować belki stropowe i wykorzystać uzyskaną dodatkową przestrzeń.

Dzięki takiemu zabiegowi, możliwe było wykonanie antresoli, którą zaadaptowano na sypialnię. Zaoszczędzona w ten sposób przestrzeń, pozwoliła w całości przeznaczyć główną kondygnację mieszkania na salon, połączony z jadalnią i całkiem obszerną łazienkę. Tak powstał projekt Mieszkanie Dawida.

Styl skandynawski: wersja dla mężczyzny

Dzięki odsłonięciu belek stropowych, mieszkaniu nadano skandynawskiego wyrazu. Pomalowane na biało ściany i sufity, drewniane podłogi w jasnym odcieniu bielonego drewna i prowansalskie akcenty w postaci szafek kuchennych z płycinowymi frontami wpisują się w skandynawską stylistykę.

Architekci chętnie sięgali po drewno w naturalnej kolorystyce. Oprócz wspomnianych podłóg i wyeksponowanych belek stropowych, drewniane są również łóżko w sypialni i blaty kuchenne. Całość utrzymano w minimalistycznym tonie, jak przystało na męskie wnętrze. Dominują proste formy, brak zbędnych dekoracji, typową dla wnętrz skandynawskich przytulność, zastępuje delikatnie zimny klimat mieszkania.

Stylowej, surowej elegancji salonowi nadaje dwuosobowa, czarna sofa, pozbawiona wzorzystych poduch. Vintagowo-industrialnym akcentem jest paleta na kółkach, pełniąca rolę ławy w salonie. Tekstylia są delikatne i ograniczają się właściwie do białych, prostych firanek w oknach. Łazienka to królestwo mężczyzny: grafitowe wykończenie i proste, geometryczne kształty.

Projekt: Vostok Design.

Zdjęcia: Vostok Design.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH