Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Kanapa jest jednym z najmocniejszych akcentów przestrzeni dziennej. To najważniejszy mebel w salonie, stąd jego wybór był bardzo przemyślany i nieprzypadkowy. Fot. Bartosz Jarosz.

Kanapa jest jednym z najmocniejszych akcentów przestrzeni dziennej. To najważniejszy mebel w salonie, stąd jego wybór był bardzo przemyślany i nieprzypadkowy. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: Justyna Łotowska
  • 02 lip 2014 10:45 (aktualizacja: 17 lip 2014 08:04)

Mieszkanie w czerni i bieli: pomysł na wnętrze

"Mniej znaczy więcej" - projektantki tego domu dobrze wiedziały, jak wcielić w życie tę maksymę. Zobaczcie pomysłową minimalistyczną aranżację.

Coraz częściej spotykamy rozwiązania dzielące jeden dom na dwa odrębne mieszkania. Na taki krok decydują się przeważnie młodzi ludzie mieszkający z rodzicami, którzy w ciekawy sposób adaptują część domu na własne potrzeby.

Mieszkańcy podwarszawskiego domu to czteroosobowa rodzina: rodzice i dwójka studentów. Łączy ich wspólne zamiłowanie do podróży i poznawania różnych zakątków świata. To ludzie energiczni i ambitni, mający swoje cele i śmiało realizujący marzenia. Jednym z nich było właśnie stworzenie odrębnych przestrzeni mieszkalnych pod jednym dachem. 

Aranżację wnętrz wyraźnie reprezentuje styl bardzo nowoczesny, wręcz minimalistyczny. Pojawiają się w nim jednak akcenty kolorystyczne, które przełamują duet bieli i czerni. Jest nim chociażby zdecydowana czerwień zastosowana głównie na meblach i oprawach oświetleniowych. 

Biel wyraźnie rozgościła się na parterze domu. W połączeniu z otwartym układem potęguje wrażenie przestrzenności. Z kolei przenosząc się na wyższą kondygnację wkraczamy w królestwo czerni. To jednak nie koniec zaskakujących elementów w domu.

Trzeba koniecznie przyjrzeć się łazience, która na pierwszy rzut oka może robić wrażenie zupełnie oderwanej stylistycznie od reszty pomieszczeń. Jednak gdy zwrócimy uwagę na mnogość kolorów, występujących w kolekcji płytek ceramicznych, w zestawieniu z białymi ścianami i czarną szafką podumywalkową, zauważymy, że zamysł koncepcyjny jest dokładnie ten sam! Wnętrza, choć zaskakujące, tworzą spójną całość.  

PROJEKTANT

Katarzyna Kiełek, Agnieszka Komorowska - Różycka

Nasciturus Design

WASZE KOMENTARZE (2) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA