Kanapa jest jednym z najmocniejszych akcentów przestrzeni dziennej. To najważniejszy mebel w salonie, stąd jego wybór był bardzo przemyślany i nieprzypadkowy. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [19 zdjęć]

Kanapa jest jednym z najmocniejszych akcentów przestrzeni dziennej. To najważniejszy mebel w salonie, stąd jego wybór był bardzo przemyślany i nieprzypadkowy. Fot. Bartosz Jarosz.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: Justyna Łotowska
02 lip 2014 10:45

Mieszkanie w czerni i bieli: pomysł na wnętrze

"Mniej znaczy więcej" - projektantki tego domu dobrze wiedziały, jak wcielić w życie tę maksymę. Zobaczcie pomysłową minimalistyczną aranżację.

Coraz częściej spotykamy rozwiązania dzielące jeden dom na dwa odrębne mieszkania. Na taki krok decydują się przeważnie młodzi ludzie mieszkający z rodzicami, którzy w ciekawy sposób adaptują część domu na własne potrzeby.

Mieszkańcy podwarszawskiego domu to czteroosobowa rodzina: rodzice i dwójka studentów. Łączy ich wspólne zamiłowanie do podróży i poznawania różnych zakątków świata. To ludzie energiczni i ambitni, mający swoje cele i śmiało realizujący marzenia. Jednym z nich było właśnie stworzenie odrębnych przestrzeni mieszkalnych pod jednym dachem. 

Aranżację wnętrz wyraźnie reprezentuje styl bardzo nowoczesny, wręcz minimalistyczny. Pojawiają się w nim jednak akcenty kolorystyczne, które przełamują duet bieli i czerni. Jest nim chociażby zdecydowana czerwień zastosowana głównie na meblach i oprawach oświetleniowych. 

Biel wyraźnie rozgościła się na parterze domu. W połączeniu z otwartym układem potęguje wrażenie przestrzenności. Z kolei przenosząc się na wyższą kondygnację wkraczamy w królestwo czerni. To jednak nie koniec zaskakujących elementów w domu.

Trzeba koniecznie przyjrzeć się łazience, która na pierwszy rzut oka może robić wrażenie zupełnie oderwanej stylistycznie od reszty pomieszczeń. Jednak gdy zwrócimy uwagę na mnogość kolorów, występujących w kolekcji płytek ceramicznych, w zestawieniu z białymi ścianami i czarną szafką podumywalkową, zauważymy, że zamysł koncepcyjny jest dokładnie ten sam! Wnętrza, choć zaskakujące, tworzą spójną całość.  

WASZE KOMENTARZE (2)

DODAJ KOMENTARZ
 • katiuszax, 2014-08-04 09:08:45

  Minimalistyczne wnętrza w biało-czarnej kolorystyce, do tego elegancka drewniana podłoga. Pięknie.
 • Katalina, 2014-07-04 11:29:51

  Dobrym i pomysłowym gadżetem, który znajdzie zastosowanie w każdym domu i nie tylko jest mata ochronna na podłogę, która pozwoli uniknąć wytarcia jej powierzchni przez ciągłe przesuwanie krzesła w tym samym miejscu. Znajdzie ona zastosowanie zarówno w domu, jak i w biurze, zapewniając estetyczny wygląd podłogi.
  Ja posiadam maty POLITRADER, które są niezwykle wytrzymałe i przez to służą mi już kilka lat. Taka mata ochronna na podłogę, mata pod fotel na kółkach lub na biurko pod laptopa to świetne zabezpieczenie powierzchni.

POLECAMY W SERWISACH