Właściciele nie lubią nadmiaru rzeczy i bibelotów, cenią za to nowoczesne wzornictwo. Fot. TinyHouseBuild.

Zobacz galerię [21 zdjęć]

Właściciele nie lubią nadmiaru rzeczy i bibelotów, cenią za to nowoczesne wzornictwo. Fot. TinyHouseBuild.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Justyna Łotowska
11 sty 2017 14:19

Mieszkanie w wersji mini: zaskakująco wygodny pomysł

Ten zaledwie kilkunastometrowy dom, w dodatku na kółkach, to najlepszy dowód na to, że każdy metraż może być funkcjonalny. Wystarczy tylko pomysł i dobry plan!

Moda na mobilne domy jest popularna zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych. Dlaczego tak wiele osób decyduje się na mieszkanie we wnętrzu na kółkach? Po pierwsze, wpływ na to mają niskie koszty powstania takiego budynku  - często zresztą budowane są własnoręcznie przez właścicieli, choć bez większych przeszkód znaleźć także można ofety gotowych domów mobilnych.

Po drugie, domy na kółkach zachęcają niewielkimi kosztami mieszkania i użytkowania. Po trzecie, doskonale wpisują się w modę na ekologiczne, zrównoważone, nie mające wpływu na środowisko życie, coraz popularniejsze wśród mieszkańców wielkich miast. I wreszcie, mobilne domy to swoboda, jakiej tylko mogą pozazdrościć właściciele "prawdziwych" domów! Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na porzucenie tradycyjnych domów i zamieszkanie w ich mobilnej wersji.

Przedstawiamy jeden z ciekawszych pomysłów na takie wnętrze. Nowoczesny design i sprytne pomysły, dzięki którym niewielka przestrzeń zyskała na funkcjonalności sprawiają, że to wnętrze, w którym bez problemów żyje młoda rodzina. Na kilkunastu metrach kwadratowych udało się wygospodarować jadalnię dla dwóch osób, wygodną kuchnię, sporo miejsca do przechowywania pod schodami oraz całkiem dużą jadalnię na antresoli. I oczywiście łazienkę! A wszystko z dbałością o środowisko i naprawdę tanim kosztem. 

Źrodło zdjęć: Tiny House Build, www.tinyhousebuild.com.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH