W salonie sporo jest dużych okien od sufitu do podłogi. Zasłony sznurkowe (Lotari)  stanowią subtelną dekorację. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [8 zdjęć]

W salonie sporo jest dużych okien od sufitu do podłogi. Zasłony sznurkowe (Lotari) stanowią subtelną dekorację. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
22 sie 2011 13:07

Nadmorska oaza spokoju

Apartament w Gdyni stworzony to tego, by być oazą spokoju, wypoczynku, ale i komfortowej pracy. Każdy dzień, niezależnie czy jest to pełen obowiązków poniedziałek czy leniwa niedziela, upływa tutaj pod znakiem wygody i harmonii.

Dynamiczne, aktywne życie wymaga sporej dawki energii. Mieszkańcy tego apartamentu nie narzekają na brak zajęć i pracy, a ich dom pełen pokładów harmonii i pozytywnych emocji, daje im siłę. Codzienne obowiązki nabierają znacznie przyjemniejszego wymiaru za sprawą połączenia jadalni, salonu i kuchni w jedną otwartą przestrzeń. Domownicy mogą się komunikować ze sobą podczas domowych czynności i mieć poczucie, że są blisko. Powstało współczesne domowe ognisko, w bardzo nowoczesnej oprawie.

Chwila na oddech

U wejścia do strefy dziennej stoi duży szklany stół z kompletem sześciu krzeseł, w miękkich, skórzanych obiciach. Tutaj można wspólnie zjeść obiad, a wieczorem odrobić lekcje z dziećmi. Dlatego ta strefa nie jest umieszczona bezpośrednio przy kuchni, a raczej na spokojnym uboczu, w sąsiedztwie gabinetu. Natomiast pokój do pracy oddzielony jest przesuwanymi drzwiami, co pozwala odizolować się całkowicie od reszty domu. A nawet przyjąć tu gościa, który pojawia się w sprawach służbowych, bez konieczności „wtajemniczania” go w pozostałe części mieszkania. Skąpany w bielach gabinet jest również idealnym miejscem na medytację czy chwilę oddechu. Poza biurkiem z wygodnym kubełkowym fotelem, ustawiono tu także białą sofkę w pluszowym obiciu. Przestrzeń „rozrywkową” stanowi część salonowa połączona z kuchnią. Na symbolicznej granicy umieszczono wyspę kuchenną, która jednocześnie przynależy do obu stref. Od strony kuchennej kryje w sobie szafki na naczynia i sztućce, od salonu natomiast wnękę na telewizor plazmowy. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie trzeba było organizować dodatkowej ściany czy komody na sprzęt audio-video. Mimo to powstało wygodne miejsce relaksu z kinem domowym, sofą i zestawem trzech mobilnych stolików kawowych różnej wielkości.

Klimat zamknięty w dodatkach

Kuchnia umieszczona we wnęce jest bardzo reprezentacyjna. Meble ograniczono do szafek dolnych, a strefy robocze ukryte są za wyspą. Podczas przygotowania obiadu, od strony salonu, nie widać rozgardiaszu. Specjalnie dobrany okap „Manhattan” marki Faber, z ozdobnym nadrukiem wieżowców, jest czymś więcej niż kuchennym sprzętem. Tworzy miejski styl tego mieszkania. Klimat subtelnej przytulności w przestrzeni dziennej wprowadzają dodatki. Duże okna przysłonięto zasłonami sznurkowymi w dwóch kolorach: czerni i bieli. Wpuszczają sporo światła dziennego, a zarazem zapewniają intymność. Pozostałe dekoracje również zachowują kontrastową kolorystykę: zdjęcie Marilyn Monroe nad sofą, panorama Nowego Jorku. Lustro w czarnej ramie zaskakuje swoją formą. Podzielone na kilkanaście okrągłych lustereczek staje się kontrapunktem salonowo-kuchennej przestrzeni. Przyciąga uwagę i dodaje jej indywidualności. Czasem wystarczy postawić na jeden znaczący detal, by „oczarować” nim całe wnętrze...

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • taka jedna, 2011-09-17 11:50:55

    Wnętrze przytulne, "czyste", ale jak dla mnie nieco nudne... Bardzo mi się podobają niektóre elementy, jak szafka kubik w łazience, ale ogólnie jest monotonnie.

POLECAMY W SERWISACH