Designerski stolik kawowy pełni rolę efektownej dekoracji w oszczędnej aranżacji salonu. Projekt: Ramunas Manikas, Valdas Kontrimas. Fot. Ramunas Manikas.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Designerski stolik kawowy pełni rolę efektownej dekoracji w oszczędnej aranżacji salonu. Projekt: Ramunas Manikas, Valdas Kontrimas. Fot. Ramunas Manikas.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
27 lut 2015 15:10

Nowoczesne, szare wnętrze. Zobacz elegancki dom na Litwie

Minimalizm i nowoczesność przeplatają się tutaj z fantazyjnymi kształtami i przytulnymi detalami. Naturalne drewno i przyjemne tkaniny ocieplają to eleganckie, szare wnętrze.

Projektant Ramunas Manikas, we współpracy z architektem Valdasem Kontrimasem podjęli się renowacji domu, położonego na Litwie, a dokładnie w Kłajpedzie. Efektem przeprowadzonego remontu jest projekt House 02. Za tą prozaiczną nazwą kryje się wnętrze, zachwycające schludnym, oszczędnym wystrojem i geometrią zastosowanych form.

Dom zyskał czytelny podział na strefę dzienną - usytuowaną na parterze oraz przestrzeń prywatną - zlokalizowaną na piętrze budynku. W ramach renowacji, pomieszczenia pierwszej kondygnacji połączono w jedną, wspólną przestrzeń, w obrębie której znalazły się kuchnia, jadalnia i salon. Poszczególne funkcje spaja i jednocześnie umownie dzieli interesująca ścianka. Posłużyła ona za miejsce montażu kominka, a także za składzik na drewno opałowe. Pomalowana na ciemnoszary kolor, odznacza się na tle przeważająco jasnego wnętrza, stanowiąc element przestrzenny i dekoracyjny zarazem.

W przestrzeni zdominowanej przez proste kąty i gładkie powierzchnie, kontrastującym akcentem są schody, zamknięte w opływową, zaokrągloną konstrukcję. Aby doświetlić przestrzeń klatki schodowej, ekran, na którym zlokalizowano wysoką zabudowę kuchenną zakończono kilka centymetrów pod sufitem, zostawiając wolne miejsce. Powstała luka przepuszcza światło, wpadające z kuchni do strefy schodów.

Wędrując okrągłymi schodami ku górze, wkraczamy w przestrzeń nocną, bardziej prywatną. Tutaj usytuowano cztery sypialnie i dwie łazienki. Większą łazienkę połączono z garderobą, która pełni rolę łącznika pomiędzy salonem kąpielowym, a sypialnią małżeńską.

Wnętrze domu zdominowały stonowane kolory. Projektant postawił na konsekwentną paletę barw, od bieli, przez jasne odcienie kremowe i beżowe, po jaśniejsze i ciemniejsze tony szarości. Lekkości przestrzeniom dodają elementy wykończone w połysku, a przytulność wprowadzają drewniane detale, ocieplające optycznie wnętrze.

Projekt: Ramunas Manikas, Valdas Kontrimas.

Zdjęcia: Ramunas Manikas.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH